هدر موبایل
1398/03/12 03:36:00
سرویس سیاسی
میرزایی نیکو:

تشکل‌های صنفی چرا در قانون جدید احزاب مغفول ماندند؟

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: قانونگذار می‌خواسته است که صدور مجوز برای تشکل‌ها توسط مجموعه دیگری انجام شود اما پس از حذف این بند از اختیارات کمیسیون ماده ۱۰، در جای دیگری این اختیارات اضافه نشده بود که مشکلاتی را به وجود آورد.
تشکل‌های صنفی چرا در قانون جدید احزاب مغفول ماندند؟ عضو کمیسیون ماده 10 احزاب گفت: قانونگذار می‌خواسته است که صدور مجوز برای تشکل‌ها توسط مجموعه دیگری انجام شود اما پس از حذف این بند از اختیارات کمیسیون ماده 10، در جای دیگری این اختیارات اضافه نشده بود که مشکلاتی را به وجود آورد. https://cdn.icana.ir/d/019/201904103499579124.jpg تشکل‌های,صنفی,چرا,در,قانون,جدید,احزاب,مغفول,ماندند؟ Icana

قاسم میرزایی‌نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به آثار اصلاح قانون نحوه فعالیت احزاب و تعیین تکلیف تشکل‌ها، اظهار داشت: هنوز مصوبه مجلس در زمینه قانون نحوه فعالیت احزاب به تایید شورای نگهبان نرسیده است اما در صورت تایید، مشکلات پیش آمده برای تشکل‌های صنفی حل می‌شود.

عضو کمیسیون ماده 10 احزاب بیان کرد: زیر مجموعه‌ای که در کمیسیون ماده 10 احزاب به امور تشکل‌های صنفی و اتحادیه‌ها رسیدگی می‌کرد، تعطیل شده بود زیرا در اصلاح قانون احزاب صدور مجوز برای تشکل‌ها ذیل اختیارات کمیسیون ماده 10 نبود و توسط قانونگذار حذف شده بود.

پرونده‌های مربوط به تشکل‌های صنفی در کمیسیون ماده 10 احزاب تعیین تکلیف می‌شوند

وی افزود: پرونده‌های مربوط به تشکل‌ها در کمیسیون ماده 10 احزاب حفظ شده تا با اجرائی شدن اصلاح قانون احزاب، پرونده آن‌ها تعیین تکلیف شود.

میرزایی نیکو ادامه داد: روش‌‌هایی که برای صدور مجوز احزاب وجود دارد، در خصوص تشکل‌های صنفی اجرا نمی‌شود، بلکه به صورت ساده، گزارش کلی آن‌ها در کمیسیون ماده 10 قرائت می‌شد و به دلیل اینکه بحث سیاسی ندارند، روال عادی آن‌ها طی می‌شد.

حدود هزار تشکل معطل اصلاح قانون احزاب هستند

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی گفت: این تشکل‌های صنفی برای روزنامه رسمی، برگزاری مجمع، حساب‌های بانکی، اختلافات و دادگاه معطل مانده بودند. اکنون700 تا هزار تشکل صنفی از سال 95 تا کنون که قانون احزاب ابلاغ شده، بلاتکلیف مانده‌اند و با اصلاح قانون تعیین تکلیف می‌شوند.

علت حذف اختیار صدور مجوز برای تشکل‌های صنفی و نظارت بر آن‌ها چه بود؟

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در خصوص علت حذف قانون صدور مجوز برای تشکل‌‌های صنفی، بیان کرد: قانونگذار غفلت نکرده بود بلکه می‌خواستند صدور مجوز برای تشکل‌ها توسط مجموعه دیگری انجام شود اما پس از حذف این بند از اختیارات کمیسیون ماده 10، در جای دیگری نیز این اختیارات را اضافه نکرده بودند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet