شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/04/12 07:16:30
سرویس اجتماعی
موسوی لارگانی:

بیگاری کشیدن از  کودکان کار توسط سوداگران متوقف شود

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بیگاری کشیدن از  کودکان کار توسط سودا گران متوقف شود،گفت: ورود کودک خارج از سن قانونی به حوزه اشتغال ممنوع است زیرا آینده کودک را در مسیر توسعه با چالش روبرو می‌کند.
بیگاری کشیدن از  کودکان کار توسط سوداگران متوقف شود نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بیگاری کشیدن از  کودکان کار توسط سودا گران متوقف شود،گفت: ورود کودک خارج از سن قانونی به حوزه اشتغال ممنوع است زیرا آینده کودک را در مسیر توسعه با چالش روبرو می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107133457110.jpg بیگاری,کشیدن,از  کودکان,کار,توسط,سوداگران,متوقف,شود Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت کودکان کار در کشور گفت: نیروی انتظامی و شهرداری ملزم است که  از داد وستد، کودکان کار در سر چهار راه ها جلوگیری بعمل آورد و از همین رو پر واضح است که درآمدی که کودکان در سر چهارراه بدست می آورند،نصیب سوداگران می شود.

 نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کودکان کار در شرایطی که حتی دستشان به شیشه های ماشین نمی رسد با مشقت فراوان  و با التماس، شیشه های شهروندان را تمیز می‌کنند بنابراین برای دفاع از حقوق کودکان الزامی است که  دولت فکری برای ساماندهی کودکان کار بکند.

موسوی لارگانی افزود: فعالیت کودک در حوزه اشتغال ناپایدار زمانی که می بایست به تحصیل وتفریح بپردازد به هیچ وجه منطقی نیست زیرا آینده کودک به شدت، با بحران روبرو می شود.

وی ادامه داد: کودکان کار می بایست به کانون خانواده  بازگردند یا به سازمان بهزیستی یا نهاد های حمایتی معرفی شوند تا بتوان کودکان کار  را از مسیر های نابهنجار اجتماعی جدا سازی کرد.

 موسوی لارگانی افزود: ما معتقدیم شهرداری، بهزیستی و خانواده درکنار یکدیگر می‌توانند، مسیر توسعه  را  برای کودکان هموار کنند واین در حالی است که اگر هرکدام  سازمانهای مسئول  در  حوزه کودکان کار وظایف خود  را انجام ندهند، بطور  حتم درآینده کودکان  با چالش های اساسی روبرو می شوند.

کارکردن کودکان در خیابان کودک‌ آزاری است

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کارکردن کودکان در خیابان کودک‌ آزاری است افزود : ورود کودک خارج از سن قانونی به حوزه اشتغال ممنوع است زیرا آینده کودک  در مسیر توسعه با چالش روبرو می‌کند.

 وی ادامه داد: کودکان حق دارند با کسب دانش، مهارت،  بازی  های کودکانه دوران  اطفالی را سپری کنند و هیچ‌ فردی  حق ندارد، با سو استفاده   از کودکان کار به طریق اجباری،  اطفال  را  به  اشتغال کاذب  وادار کند.

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه شهرداری، سازمان بهزیستی  به وظایف خود در قبال کودکان کار  عمل کند افزود: سو ء استفاده از کودکان  کار  تنها برای کسب درآمد  توسط  برخی از  افراد سودجو نقض حقوق کودکان است.

بیگاری کشیدن  از  کودکان کار توسط سودا گران متوقف شود

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بیگاری کشیدن از  کودکان کار توسط سودا گران متوقف شود  یادآورشد:  ضرب و شتم  کودکان کار توسط سوداگران به علت عدم کسب درآمد نقض حقوق کودکان است. /

پایان  پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet