هدر موبایل
1398/03/12 19:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نوروزی:

قیمت خودروی داخلی متناسب با ریال محاسبه شود نه با دلار

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت :خودروی داخلی باید متناسب با قیمت داخلی محاسبه شود نه با قیمت دلار،چرا که دستمزد کارگر، هزینه آب و برق کارخانه همه با پول ایرانی محاسبه می‌شود. با احتساب تمام هزینه‌ها پراید با ده میلیون تومان ساخته می شود اما به قیمت ۵۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.
قیمت خودروی داخلی متناسب با ریال محاسبه شود نه با دلار سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت :خودروی داخلی باید متناسب با قیمت داخلی محاسبه شود نه با قیمت دلار،چرا که دستمزد کارگر، هزینه آب و برق کارخانه همه با پول ایرانی محاسبه می‌شود. با احتساب تمام هزینه‌ها پراید با ده میلیون تومان ساخته می شود اما به قیمت ۵۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107673005926.jpg قیمت,خودروی,داخلی,متناسب,با,ریال,محاسبه,شود,نه,با,دلار Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسن نوروزی  با اشاره به قطعه سازی که با ایجاد انحصار در بازار قطعات اتومبیل ایران‌خودرو سعی در تعیین شرایط برای خودروسازان دارد گفت: دلیل مشکلاتی که برای ایران‌خودرو رخ داد این بود که قبل از آقای رحمانی قطعات باید خارجی می‌بود. همچنین با ایجاد سازمانی تحت عنوان گسترش به صورت گزینشی به قطعه سازان پول دادند که این موضوع موجب شد برخی قطعه سازان ورشکست شوند در نتیجه قدرت در این حوزه به دست آن‌هایی افتاد که خودشان می‌خواستند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان کرد: در واقع این افراد دائماً قصد دارند با مردم ایران بازی کنند. اتهاماتی در این حوزه وارد است و مدعی العموم باید به این موضوع وارد شود. از جمله این اتهامات می‌توان به تحصیل مال باطل، پولشویی و عدم ایجاد توازن در بازار اشاره کرد. سازمان بازرسی کل کشور می‌تواند این موضوع را بررسی کند و نتیجه را به دادستان کل کشور منتقل کند تا اینها سر جای خودشان بنشینند. ایجاد اینگونه انحصار در بازار توطئه علیه بازار است.

به گزارش ایسنا وی اضافه کرد: خودروی داخلی باید متناسب با قیمت داخلی محاسبه شود نه با قیمت دلار، چرا که دستمزد کارگر، هزینه آب و برق کارخانه همه با پول ایرانی محاسبه می‌شود. با احتساب تمام هزینه‌ها پراید با ده میلیون تومان ساخته می شود اما به قیمت ۵۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet