شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/07/15 12:38:00
سرویس صحن
درنطق‌میان دستورعنوان شد:

انتقاد نریمان از برخی برخوردها با منتقدان دولت

**نریمان با انتقاد از برخی برخوردها با منتقدان دولت تصریح کرد: این چه شیوه‌ای است که منتقدان دولت را برانداز قلمداد می‌کنند در حالی که اگر این‌ها برانداز بودند آن دوران که برمسند قدرت بودند چنین کاری را می‌کردند.

به گزارش خانه ملت،محسن نریمان نماینده مردم بابل نطق میان دستور روز چهارشنبه اسلامی  ضمن اشاره به انتخاب خود به عنوان نماینده مردم بابل از مردم حوزه انتخابیه خود تشکر کرد و گفت: شانزده ماه پیش نمایندگان مجلس در صحن علنی مجلس  در برابر قرآن مجید به خدای قادر متعال سوگند یاد کردیم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد کردیم در راستای حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم حرکت کنیم از قانون اساسی دفاع کرده و همواره استقلال کشور، آزادی مردم و تامین مصالح آنان را مدنظر داشته باشیم.

وی افزود:‌ رییس جمهور  نیز قریب 2 ماه پیش در همین مکان در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران به خداوند قادر متعال سوگند یاد کرد که پاسدار نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی باشد ترویج دین و اخلاق کند، از حق و گسترش عدالت پشتیبانی کند از هر گونه خودکامگی بپرهیزد از آزادی و حرمت اشخاص دفاع و از حقوقی که قانون اساسی برای ملت مشخص کرده حمایت کند و در جهت استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور از هیچ اقدامی دریغ نورزد.

نریمان ضمن اشاره  به بندهای مختلف قانون اساسی به اصل 3 این قانون و بند 7 و 8 گفت: در قانون اساسی آمده است مشارکت عامه مردم در مسائل فرهنگی خویش باید نمایان باشد و در اصل 9 این قانون به آزادی و استقلال به عنوان دو اصل تفکیک ناپذیر اشاره شده است.

وی افزود:واقعا باید به این قانون اساسی با این ظرفیت عظیم آزادی و دموکراسی افتخار کرد. حال با این وجود اگر بدون اجازه قانون محکمه و قاضی به حریم خصوصی افراد تجاوز شود نباید فریاد برآورد؟ به جای این که به مردم اطمینان دهند و زمینه اعتماد را هموار نمایند، در مصاحبه‌های رسمی حرف از شنود می‌زنند که بدین وسیله کسب اطلاع کرده‌ایم کار خلاف و مجرمانه می‌کنند و به آن استناد هم می‌کنند.

وی اضافه کرد: آزادی‌های مشروع که در قانون اساسی به آن اشاره شده است با در نظر گرفتن وضع قوانین و مقررات حق مردم است در حالی که تشکیل اجتماعات بدون حمل سلاح به شرط آن‌که مخل احکام اسلام نباشد در قانون اساسی آزاد است.

نماینده مردم بابل بیان داشت: برهمین اساس ما نباید به صرف عقیده‌های مختلف مردم را متهم بشماریم و آنان را مورد آزار قرار دهیم. مباحثی چون مخابرات، تلگراف، تلکس و سانسور در حالی که طبق قانون ممنوع است و باید در این باره توجه بیشتری صورت گیرد اما این‌ها در شرایطی امکان پذیر است که حکم قانون به آن اجازه دهد و اگر قانون اجازه ندهد نمی‌‌توان چنین اقدامی کرد.

وی با اشاره به اصل 32 قانون اساسی تصریح کرد: طبق قانون هیچ‌کس را نمی‌توان دستگیر کرد مگر این که قانون اجازه آن را بدهد و بعد از دستگیری نیز باید ظرف 24 ساعت پرونده متهم به مراجع صالحه ارسال شود. در حالی که باید متخلف مجری آن قانون نیز محاکمه شود.

نماینده بابل  با اشاره به اصل 35 قانون اساسی تاکید کرد: متهمان در دادگاه حق دارند وکیل داشته باشند و اگر امکان در اختیار گرفتن وکیل را نداشته باشند باید قانون شرایط لازم را برای گرفتن وکیل فراهم کند. برهمین اساس نیز در صورتی که تخلفی صورت گیرد باید قانون با متخلف برخورد کند.

این نماینده مجلس خطاب به رئیس قوه قضائیه گفت: از ریاست محترم قوه قضائیه می‌خواهم قوانینی که در خصوص محاکمه متهمان آمده و همچنین حقوق این اصول بالنده را در نظر بگیرد تا ملغی نشود. ما باید از ظرفیت‌های قانون اساسی استفاده کنیم و منتقدین را تقویت کنیم.

وی با انتقاد از برخی برخوردها با منتقدان دولت تصریح کرد: این چه شیوه‌ای است که منتقدان دولت را برانداز قلمداد می‌کنند در حالی که اگر این‌ها برانداز بودند آن دوران که برمسند قدرت بودند چنین کاری را می‌کردند.

وی‌در پایان با اشاره به مشکلات کشاورزی حوزه انتخابیه خود تصریح کرد: متاسفانه برنج‌کاران بابل با مشکلات زیادی مواجه هستند در حالی که دولت برنج برنج‌کاران غیر مسلمان بیگانه را به کشاورز مسلمان ایرانی ترجیح می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet