هدر موبایل
1398/03/13 10:00:00
سرویس اقتصادی
یوسفیان ملا:

بیمه اُفت قیمت خودرو در حوادث تعریف شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: از آنجایی که بیمه افت قیمت خودرو در حوادث تعریف نشده است بیمه گر نمی تواند در پی خسارت به خودرو، افت قیمت را پرداخت کند.
بیمه اُفت قیمت خودرو در حوادث تعریف شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: از آنجایی که بیمه افت قیمت خودرو در حوادث تعریف نشده است بیمه گر نمی تواند در پی خسارت به خودرو، افت قیمت را پرداخت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903108956655386.jpg بیمه,اُفت,قیمت,خودرو,در,حوادث,تعریف,شود Icana

عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حق بیمه بدنه خودرو شامل افت قیمت نمی شود، گفت: شرکت بیمه در محدوده قرارداده بیمه گذار اقدام می کند و بر همان اساس خسارت پرداخت می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: بنابراین اگر کسی بیمه شخص ثالث برای خودرو بگیرد در صورت تصادفی که منجر به حادثه جانی شود، بیمه مسئول پرداخت هزینه های جانی است، در خصوص بیمه بدنه نیز بیمه این گونه عمل می کند و خسارت وارد شده به بدنه خود را می پردازد.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی در خصوص پرداخت افت قیمت خودرو از سوی شرکت های بیمه، بیان داشت: در این شرایط نمی توان از بیمه خسارت افت قیمت برای خودرویی که بیمه بدنه دارد، دریافت کرد، بنابراین با بیمه بدنه نمی توان مابه التفاوت قیمت خودرو را پس از تصادف حساب و کتاب کرد.

وی تاکید کرد: با این حال اگر خسارت وارده به بدنه خودرویی قابل محاسبه و تبدیل به ریال شود محاکم می توانند نسبت به آن رای دهند و بگویند برای جبران خسارت وارده به ماشین و افت قیمت خودرو، مقصر هزینه ای را پرداخت کند.

تصادف صحنه تصادف اتومبیل

 

یوسفیان ملا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، بیان داشت: هیچ کجای دنیا شرکت بیمه گذار و بیمه کننده خودرو نسبت به قیمت گذاری و پرداخت مابه التفاوت قیمت به دلیل تصادف اقدام نمی کند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: مگر اینکه افت قیمت خودرو قابل بیمه شدن پیدا کند به عبارتی بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و بیمه افت قیمت خودرو در نظر گرفته شود، در صورتی که چنین تعریفی صورت گیرد، می توان نسبت به دریافت خسارت این موضوع از بیمه اقدام کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با این حال تا کنون چنین موضوعی وجود نداشته و بیمه در محدوده قرارداد خود خسارت پرداخت می کند، از آنجایی که قیمت خودروها افزایش یافته و در شهرهای شلوغ احتمال تصادف زیاد است باید تعرفه بیمه افزایش پیدا کند تا بیمه بخش بیشتری از خسارت وارده را پرداخت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet