هدر موبایل
1398/03/16 09:39:09
سرویس اجتماعی
خسته‌بند مطرح کرد:

کاهش عمق تالاب انزلی حاصل ورود 700 هزار تن رسوبات

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه ورود سالانه ۷۰۰ هزار تن رسوبات، عمق تالاب انزلی را از ۱۰ متر به ۲ متر کاهش داده است، گفت: توقف عملیات احیای تالاب، سرعت ورود رسوبات به تالاب را افزایش داد.
کاهش عمق تالاب انزلی حاصل ورود 700 هزار تن رسوبات عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه ورود سالانه 700 هزار تن رسوبات، عمق تالاب انزلی را از 10 متر به 2 متر کاهش داده است، گفت: توقف عملیات احیای تالاب، سرعت ورود رسوبات به تالاب را افزایش داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201808108907730282.jpg کاهش,عمق,تالاب,انزلی,حاصل,ورود,700,هزار,تن,رسوبات Icana

حسن خسته‌بند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عملکرد سازمان محیط زیست در خصوص تالاب انزلی گفت: سازمان محیط زیست وظایف خودش را در رابطه با تالاب انزلی به درستی انجام نمی دهد، طبق آمار این سازمان سالانه 700 هزار تن رسوب وارد تالاب انزلی می‌شود و عمق تالاب را طی چند دهه گذشته به شدت کاهش داده و از عمق 10 متری به 2 متر و حتی در برخی از قسمت‌ها به خشکی کامل رسانده است.

توقف عملیات احیای تالاب انزلی باعث افزایش سرعت ورود رسوبات به تالاب شد 

 نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طرح احیای تالاب بندر انزلی که حدود 3 دهه پیش توسط جهادکشاروزی شروع شده بود توسط سازمان محیط زیست متوقف شده است، ادامه داد: این عمل اشتباه سازمان محیط زیست باعث شد، رسوبات به سرعت وارد تالاب شده و روند تخریب تالاب آغاز شود.

تعداد تله‌های رسوب‌گیر افزایش پیدا کند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌های چند سال اخیر، اعتباراتی را برای تالاب انزلی گرفته و عملیات احیا را آغاز کردیم ، اما در حال حاضر این عملیات به کندی صورت می‌گیرد و باید تعداد تله‌های رسوب گیر افزایش پیدا کند، از طرفی آبخیزداری در پایین دست تالاب باید به درستی انجام شود تا رسوبات کمتر به سمت تالاب بیاید، همچنین  پهنه‌ی تالاب نیز نیازمند لایروبی است، بی تردید اجرای هماهنگ تمامی این موارد علاج بخش تالاب انزلی خواهد بود.

رودخانه‌‌های گوهررود و زرجوب از آلوده‌‎ترین و سمی‌ترین رودخانه‌های جهان هستند

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه رودخانه‌های گوهررود و زرجوب یکی از آلوده‌‎ترین و سمی‌ترین رودخانه‌های جهان هستند،خاطر نشان کرد: این دو رودخانه که مملو از شیرابه‌های زباله و پساب‌های کارخانه‌جات و زباله‌های مردم و مسافران بوده به همراه فاضلاب شهری رشت و شهر انزلی به تالاب انزلی می‌ریزد. متاسفانه همه این عوامل دست به دست هم دادند تا آب تالاب بزرگ انزلی آلوده شود، بی تردید این موضع ناشی از ضعف عملکرد سازمان محیط زیست است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet