هدر موبایل
1398/03/13 10:23:00
سرویس اجتماعی
ناصری‌نژاد:

رسیدگی به مناطق سیل‌زده خوزستان در برآورد خسارات خلاصه شده است

نماینده مردم شادگان در مجلس، با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان دولتی به وضعیت مناطق سیل‌زده استان خوزستان تاکیدکردکه اقدامات مسئولان مربوطه چه در مورد زمین‌های کشاورزی و چه منازل مسکونی تنها در حد برآورد خسارات باقی مانده است.
رسیدگی به مناطق سیل‌زده خوزستان در برآورد خسارات خلاصه شده است نماینده مردم شادگان در مجلس، با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان دولتی به وضعیت مناطق سیل‌زده استان خوزستان تاکیدکردکه اقدامات مسئولان مربوطه چه در مورد زمین‌های کشاورزی و چه منازل مسکونی تنها در حد برآورد خسارات باقی مانده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105971929374.jpg رسیدگی,به,مناطق,سیل‌زده,خوزستان,در,برآورد,خسارات,خلاصه,شده,است Icana

مجید ناصری نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده استان خوزستان بعد از 75 روز که از زمان وقوع سیل گذشته است، گفت: اگر بخواهیم مراحل مختلف رسیدگی به مناطق سیل‌زده را بررسی کنیم، باید گفت که در این منطقه مرحله پیش‌بینی و پیشگیری کارها فشل بوده و دولت در این زمینه به خوبی عمل نکرده است که نتیجه آن هم باعث شد مردم در سیلاب گرفتار شده و زجر زیادی را متحمل شوند.

نیروهای جهادی بیشترین نقش را در ارائه خدمات به مناطق سیل‌زده خوزستان داشتند

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رسیدگی به این منطقه در ایام وقوع سیل هم از دو جهت بود یکی رسیدگی‌های دولتی بود که در پی آن جمعیت هلال احمر و سایر نیروهای دولتی به ارائه خدمات می‌پرداختند و بخش دیگر هم به کمک‌های نیروهای جهادی و مردمی برمی‌گشت.

وی افزود: نکته‌ای که در این مورد نباید فراموش کرد، این است که بیشترین کمک به این منطقه توسط نیروهای جهادی سپاه و ارتش صورت گرفت و مردم و خیرین نیز به خوبی پای کار آمدند، اما اگر قرار بود فقط نیروهای دولتی به ارائه خدمات بپردازند، به هیچ وجه نمی‌توانستند خدمات این بخش را پوشش دهند و به طور قطع با یک بحران جدی مواجه می‌شدیم.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: البته این امری طبیعی است که کمک نیروهای جهادی و مردم تا وقتی که بحران شعله‌ور باشد، تداوم دارد، کمااینکه در شرایط کنونی این کمک‌ها قطع شده است و تنها جمعیت هلال احمر به ارائه خدمات و توزیع بسته‌های غذایی می‌پردازد.

چرا مردم سیل‌زده خوزستان از دولت ناامید شدند؟

وی عنوان کرد: موضوعی که دولت اعلام کرد و در پی آن مردم امیدوار شده بودند، این بود که خسارات مناطق سیل‌زده را در همان زمان بحران سیل پرداخت خواهیم کرد، اما تاکنون این امر چه در مورد منازل مسکونی و چه زمین‌های کشاورزی محقق نشده و اقدامات مسئولان مربوطه تنها در حد برآورد خسارات باقی مانده است.

ناصری‌نژاد یادآور شد: هم‌اکنون تعدادی از مردم به منازل ترک‌خورده و خسارت‌دیده دارای رطوب زیاد بازگشته‌اند که هر لحظه این احتمال وجود دارد به طور کامل تخریب شوند، چرا که این منطقه مرطوب بوده و اگر زمین هم خشک شود، باز هم میزان آب تحت ارضی بالا است و در این شرایط مردم این منطقه به حال خود رها شده‌اند که حاصل آن ایجاد بی‌اعتمادی و بدبینی بین آنها نسبت به مسئولان بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات ناشی از سیل در خوزستان این است که دولت در زمان وقوع سیل گفت برای رفع بحران ایجادشده، ماشین آلاتی را که مورد نیاز بوده اعم از جرثقیل، لودر و  بیل تهیه کنید، هزینه آن را تامین می‌کنیم، اما تا این لحظه مطالبات پیمانکاران این بخش را پرداخت نکرده است و این امر باعث شده دهیاران و فرمانداران بدهکار باقی بمانند./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet