هدر موبایل
1398/03/12 14:45:27
سرویس اجتماعی
نوروزی:

ضرورت مقابله با تخم گذاری ملخ‌ها در اطراف فرودگاه امام

نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان در مجلس،گفت: حضور گسترده ملخ‌ها در مناطق جنوب غربی استان تهران به ویژه در جوار فرودگاه امام خمینی (ره) باعث نگرانی کشاورزان و غله‌دارن شده و باید هر چه سریع‌تر مقابله با این آفت‌ها آغاز شود.
ضرورت مقابله با تخم گذاری ملخ‌ها در اطراف فرودگاه امام نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان در مجلس،گفت: حضور گسترده ملخ‌ها در مناطق جنوب غربی استان تهران به ویژه در جوار فرودگاه امام خمینی (ره) باعث نگرانی کشاورزان و غله‌دارن شده و باید هر چه سریع‌تر مقابله با این آفت‌ها آغاز شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201906107583008950.jpg ضرورت,مقابله,با,تخم,گذاری,ملخ‌ها,در,اطراف,فرودگاه,امام Icana

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به هجوم ملخ‌ها به استان تهران گفت: هجوم ملخ‌ها به مزارع کشور معمولا در برخی از سال‌ها رخ می‌دهد و امسال نیز با این مشکل مواجه هستیم. طبیعتاً حضور گسترده ملخ‌ها در مزارع خساراتی را هم به همراه خواهد داشت.

تخم ملخ‌ها سال‌ها در زمین‌ باقی می‌ماند

نماینده مردم رباطکریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه  تخم ملخ‌ها سال‌ها در زمین‌ باقی می‌ماند، افزود: معاونت عمران استانداری تهران، برای مقابله با هجوم ملخ‌ها مدیریت بحران استان تهران، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی را بسیج کرده تا سم‌پاشی و مقابله با این آفت‌ها به خوبی صورت بگیرد.

نوروزی با اشاره به هجوم ملخ‌ها به مناطق مختلف شهرستان رباط کریم، پرند، اطراف فرودگاه امام خمینی (ره)، تصریح کرد: ملخ‌هایی که در این مناطق به ویژه در جوار فرودگاه امام خمینی (ره) رؤیت شده باعث نگرانی مردم شده است، چرا که حضور این حشرات در اطراف فرودگاهی که از اهمیت بین المللی زیادی برخوردار بوده و سرمایه ملی و منطقه ای در غرب آسیا محسوب می‌شود، مقداری نامناسب بوده و باید هر چه سریع‌تر با آنها مقابله کرد.

ملخ

ضرورت همکاری دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با هجوم ملخ‌‍‌ها 

وی با اعلام اینکه تعداد کثیر ملخ‌ها در مناطق مختلف رباط کریم، پرند، اطراف فرودگاه امام خمینی (ره) موجب نگرانی کشاورزان و غله‌دارن این مناطق شده است، تصریح کرد: ستاد بحران می‌تواند از جهاد کشاورزی، سازمان منابع طبیعی، بسیح و حتی نیروهای نظامی برای سم‌پاشی گسترده و مقابله با آنها استفاده کند و سطح آسیب را پایین بیاورد.

تعلل در مقابله با ملخ‌ها حجم خسارت‌ها را افزایش می‌دهد

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر برای مقابله با ملخ‌ها تعلل و تساهل کنیم، قطعاً خسارت‌های زیادی را شاهد خواهیم بود چرا که هجوم این حشرات به مراتع، باغات و مزارع برای تامین غذای مورد نیاز خود می‌تواند خسارت آفرین باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet