ایام محرم 1398
1398/03/12 13:59:00
سرویس اجتماعی
سالک:

مساله باروری حل نشود، 5 سال دیگر با معضل جمعیتی مواجه می شویم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید اگر اکنون مساله باروری در کشور حل نشود، پنج سال دیگر با معضلاتی روبرو خواهیم شد.
مساله باروری حل نشود، 5 سال دیگر با معضل جمعیتی مواجه می شویم عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید اگر اکنون مساله باروری در کشور حل نشود، پنج سال دیگر با معضلاتی روبرو خواهیم شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101164831066.jpg مساله,باروری,حل,نشود،,5,سال,دیگر,با,معضل,جمعیتی,مواجه,می,شویم Icana

احمد سالک کاشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اتمام رسیدگی به طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری مقابله با پیرسالاری در کشور بود و در این راستا با هدف تلاش برای رشد باروری و بارداری در کشور، طرح جامع تعالی جمعیت و خانواده تهیه شد که به تازگی نیز کمیسیون فرهنگی کار رسیدگی به آن را تمام کرده و به صحن علنی فرستاده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این طرح در چهار فصل تدوین شده؛ کلیات و اصطلاحات، مشکلات، مشوق‌های ازدواج و فراهم‌سازی بسترها و فضاهایی برای افزایش و تقویت علاقه‌مندی به ازدواج و اولادآوری.

بُعد جمعیتی در طرح تعالی جمعیت و خانواده پررنگ است

وی با بیان اینکه طرح جامع و موثری تدوین شده، ادامه داد: اگرچه بیشتر برند این طرح عبارت است از فرزندآوری ولی وقتی چنین موضوعی محور باشد، تمام جوانب دیگر همچون خانواده، پدر و مادر و مسائل مربوطه را در بر می‌گیرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه بُعد جمعیتی در این طرح پررنگ است، افزود: حاکمیت و کرامت خانواده بسیار مهم است که در این طرح به آن اشاره شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص چشم‌انداز قانونگذار در خصوص تعالی خانواده پس از تصویب این قانون، توضیح داد: اگر نتوان مساله باروری را در کشور حل کرد، پنج سال دیگر با معضلاتی روبرو خواهیم شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet