هدر موبایل
1398/03/13 08:46:00
سرویس اقتصادی
کاتب:

تداوم بی انضباطی در توزیع کالای اساسی قابل قبول نیست

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس می گوید توزیع بی انضباط کالای اساسی و با قیمت های سرسام آور که قابل دسترس مردم نباشد از سوی مردم پذیرفته نیست.
تداوم بی انضباطی در توزیع کالای اساسی قابل قبول نیست رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس می گوید توزیع بی انضباط کالای اساسی و با قیمت های سرسام آور که قابل دسترس مردم نباشد از سوی مردم پذیرفته نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201901106589860681.jpg تداوم,بی,انضباطی,در,توزیع,کالای,اساسی,قابل,قبول,نیست Icana

غلامرضا کاتب رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس، در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه ای برای توزیع کوپنی کالاهای اساسی ندارد، گفت: نظر معاون بازرگانی وزارت صمت، نظر شخصی بوده، قانون مکلف کرده این است که کالاهای اساسی با توزیع کالابرگ الکترونیکی در اخیتار مردم قرار گیرد، نظر شخص وزیر صنعت، معدن و تجارت با قانون بودجه سال 98 همخوانی دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: آنچه مردم در توزیع کالاهای اساسی از دولت و حاکمیت انتظار دارند، توزیع این کالاها بر پایه عدالت است، بی انضباطی در بازار، قیمت گذاری و تامین کالاهای اساسی، مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد کرده است.

نماینده مردم گرمسار مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: اگر مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت بر این باورند که میزان کالاهای اساسی در جامعه کفایت نیاز مردم را می کند باید با کنترل و نظارت دقیق بی انضباطی را در اقصی نقاط کشور و شهرستان ها را از بین ببرند.

وی اظهار داشت: مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت بر این باورند که میزان کالاهای اساسی در جامعه کافی است از این رو نیاز نیست از روش توزیع کوپنی این کالاها به دست مردم برسد، اما بی انضباطی در توزیع نشان نمی دهد که میزان کالاهای اساسی درجامعه به قدر کافی وجود دارد.

مواد غذایی

 

کاتب در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه گوشت قرمز از جمله کالاهای اساسی است که ارز یارانه ای دریافت نمی کند، بیان داشت: دولت موظف است برای به تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم یارانه دهند، همچنین مکلف است که در مقابل بی انضباطی  پاسخگوی ملت باشد.

باید با کنترل و نظارت دقیق بی انضباطی را در اقصی نقاط کشور و شهرستان ها را از بین ببرند.

این نماینده مجلس گفت: اینکه بگویند کالا وجود دارد اما توزیع کالا منضبط نباشد وبا قیمت های سرسام آور در بازار ارائه شود که قابل دسترس مردم نباشد حرف منطقی نیست مردم این را نمی پذیرند.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت: قانون گذار دولت را مکلف کرده که برای تامین کالاهای اساسی از روش کالابرگ الکترونیکی بهره بگیرد و انتظارمان از دولت این است به تعهد خود طبق قانون عمل کند تا مردم این اندازه در مشقت و سختی قرار نگیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet