خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/03/17 10:41:49
سرویس اجتماعی
بیگدلی:

طی مسیر اشتباه در حوزه آموزش باعث گسترش دامنه خشونت در جامعه شده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گسترش دامنه خشونت در سطح جامعه را ناشی از تهاجم فرهنگی، ضعف در ارائه برنامه‌های آموزشی و مشکلات اقتصادی دانست.
طی مسیر اشتباه در حوزه آموزش باعث گسترش دامنه خشونت در جامعه شده است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گسترش دامنه خشونت در سطح جامعه را ناشی از تهاجم فرهنگی، ضعف در ارائه برنامه‌های آموزشی و مشکلات اقتصادی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100515748714.jpg طی,مسیر,اشتباه,در,حوزه,آموزش,باعث,گسترش,دامنه,خشونت,در,جامعه,شده,است Icana

احمدبیگدلی در  گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد دلایل گسترش خشونت در سطح جامعه که در قالب قتل در خانواده‌ها و حتی افراد صاحب نام مشاهده می‌شود با بیان اینکه این خشونت‌ها عوامل مشترکی دارند، گفت: از سال 68 دشمنان به این نتیجه رسیدند که از راه نظامی نمی‌توانند به ایران ضربه بزنند، به همین دلیل از کانال تهاجم فرهنگی و با ایجاد تفرقه بین افراد سعی کردند در کشور جنگ اعتقادی راه بیاندازند.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این اقدام آنها نوعی بی‌اعتمادی را در جامعه ایجاد کرد و در پی آن به گونه‌ای بین مردم تنش ایجاد شد که تنها منتظر یک تلنگر یا جرقه هستند تا مسائلی که از درون آزارشان می‌دهد را در قالب رفتارهای خشونت‌آمیز بروز دهند.

مشکلات اقتصادی زیربنای گسترش خشونت در جامعه شده است

وی تصریح کرد: هم‌اکنون مشکلاتی همچون بیکاری، مشکلات اقتصادی، اختلافات خانوادگی و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آنها دست به دست هم داده‌اند تا بیش از پیش شاهد بروز رفتارهای خشونت‌آمیز در سطح جامعه باشیم، ضمن اینکه به نوعی سیاست‌زدگی افراد باعث بروز بی‌اخلاقی و گسترش دامنه بی‌اعتمادی شده است.

بیگدلی اظهار کرد: افزایش رفتارهای خشونت‌آمیز نشان می‌دهد که مسیری که در آموزش و پرورش برای تربیت افراد طی شده، اشتباه بوده است و به فرزندانمان این مهم را آموزش ندادیم که در هنگام رویارویی با مشکلات اقتصادی، اجتماعی و خانوادگی چه عکس‌العملی باید نشان دهند، بنابراین هیچ تردیدی وجود ندارد که در زمینه اجرای برنامه‌های آموزشی به عنوان زیربنای اصلی شکل‌گیری شخصیت افراد ضعیف عمل کرده‌ایم.

جای خالی طرح تحول آموزش و پرورش و تحول اقتصادی در کشور

وی خاطرنشان کرد: بنده در دولت یازدهم پیشنهاد دادم که بجای طرح تحول سلامت، دو طرح تحول آموزش و پرورش و تحول اقتصادی را اجرا کنیم تا میزان استرس، اضطراب و تنش‌های فردی را کاهش دهیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: یکی دیگر از مواردی که به بروز بی‌اخلاقی‌ها دامن زده است، لطمه زدن به افراد در پی تامین منافع شخصی، گروهی و حزبی است که در قالب دخالت در امور شخصی و خصوصی دیگران صورت می‌گیرد و نهایت بی‌اخلاقی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما برای حل این مشکل سه راهکار اساسی داریم که اول پایبندی به فرهنگ ایرانی-اسلامی، دوم عمل به قانون اساسی و رفع سیاست‌زدگی از سطح جامعه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet