هدر موبایل
1398/03/13 09:17:00
سرویس اجتماعی
ذوالقدر:

باید مکان‌هایی برای دستفروشان زن ایجاد و تعیین شود

عضو فراکسیون زنان مجلس بر ضرورت ایجاد مکان هایی برای دستفروشان زن تاکید کرد و گفت: فراهم نبودن زمینه اشتغال و متناسب با نیاز جامعه عاملی موثری در افزایش مشاغل غیررسمی است.
باید مکان‌هایی برای دستفروشان زن ایجاد و تعیین شود عضو فراکسیون زنان مجلس بر ضرورت ایجاد مکان هایی برای دستفروشان زن تاکید کرد و گفت: فراهم نبودن زمینه اشتغال و متناسب با نیاز جامعه عاملی موثری در افزایش مشاغل غیررسمی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902103235131576.jpg باید,مکان‌هایی,برای,دستفروشان,زن,ایجاد,و,تعیین,شود Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به افزایش تعداد دستفروشان، گفت: شهرداری باید برنامه ریزی مناسبی را برای ساماندهی دستفروشان سطح شهر و مترو داشته باشد.

افزایش حضور زنان در مشاغل غیررسمی

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با افزایش حضور زنان در مشاغل غیررسمی مواجه هستیم، افزود: اغلب دستفروشان زنان سرپرست خانوار هستند که از سرناچاری و برای گذران زندگی و تامین معیشت به دستفروشی به ویژه در مترو روی آورده اند.

باید فضاها و مکان هایی را برای دستفروشان به ویژه دستفروشان زن ایجاد و تعبیه کرد

وی با تاکید بر اینکه دستفروشان باید ساماندهی شوند نه جمع آوری، ادامه داد: باید فضاها و مکان هایی را برای دستفروشان به ویژه دستفروشان زن ایجاد و تعبیه کرد تا فعالیت آنها قانونمند و از سویی فضای فعالیت آنها امن شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، فراهم نبودن زمینه اشتغال و متناسب با نیاز جامعه را عاملی موثری در افزایش مشاغل غیررسمی دانست و گفت: برنامه ریزی برای بهبود وضعیت اشتغال و متناسب با نیاز جامعه امری ضروری است که باید مورد توجه دستگاه های مسئول قرار گیرد

ذوالقدر افزود: اغلب مغازه‌داران و بازاریان مخالف حضور دستفروشان هستند و بر این باورند که چون مالیات و عوارض پرداخت می کنند تضییع حقوق آنها را در پی دارد بنابراین ساماندهی آنها می تواند این مشکلات را سامان دهد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، افزود: همچنین از ازدحام دستفروشان در سطح شهر به ویژه  در مترو جلوگیری می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet