هدر موبایل
1388/07/15 14:20:00
سرویس سیاسی

رقابت‌هادر فراکسیون‌اصول‌گرایان‌را باید به فال نیک گرفت

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: رقابت‌های درون گروهی و برون گروهیب در فراکسیون‌اصول‌گرایان‌را باید به فال نیک گرفت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمد رضا باهنر "روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص نتایج انتخابات هیات رییسه اصول‌گرایان گفت: در روزهای گذشته در آستانه انتخابات تلاش‌های زیادی انجام شد، به جز برخی بداخلاقی‌ها که البته محدود هم بود، اعضای فراکسیون اصول‌گرایان پس از انتخاب نمایندگان خود در شورای مرکزی فراکسیون اصول‌گرایان، روز گذشته انتخاب هیات رییسه هم انجام دادند.

نایب رییس اول فراکسیون اصول‌گرایان مجلس یادآور شد: امیدواریم در سال پیش روی با وحدت جامع و کامل اصول‌گرایان هیات رییسه این فراکسیون بتوانند به وظایف خود عمل کرده و مجلس شورای اسلامی به راصورت مقتدر، مستقل و حامی دولت اداره کند.

باهنر تصریح کرد: براساس انتخابات جدید این فراکسیون ترکیب هیات رییسه فراکسیون اصول‌گرایان با ترکیب هیات رییسه مجلس هشتم منطبق شد و رییس و نواب رییس فراکسیون اصول‌گرایان و مجلس یکسان شد که نشانگر هماهنگی و همدلی بالای نمایندگان مجلس است.

وی تصریح کرد: از دولت می‌خواهیم که تعامل با مجلس و فراکسیون اصول‌گرایان را منظم‌تر کند و این فراکسیون نیز تلاش خود را در این جهت بکار گیرد.

باهنر در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر این که فراکسیون اصول‌گرایان در سال گذشته کم کار بوده است اظهار داشت: طیف وسیعی از اصول‌گرایان در مجلس وجود دارد بنابراین فراکسیون نباید به کارهای خود بپردازد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر سه فراکسیون سیاسی در مجلس وجود دارد که زیرمجموعه فراکسیون اصول‌گرایان هستند ما استقبال می‌کنیم که این فراکسیون‌ها در طرح‌ها و لوایح در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی فعال باشند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار داریم فراکسیون اصول‌گرایان تنها به مسایل کلان و مسایلی که وحدت عمومی مجلس را می‌تواند به دنبال داشته باشد بپردازد.

وی یادآور شد: باید توجه داشت وحدت اعضای فراکسیون اصول‌گرایان هم کار مشکل و هم امری لازم و ضروری است چرا که ممکن است در فراکسیون اصول‌گرایان گرایش‌های تند در حمایت‌های بی‌دلیل از دولت یا نقد‌های تخریبی از دولت هم انجام شود.

نایب رییس فراکسیون اصول‌گرایان مجلس اظهار امیدواری کرد: همه اصول‌گرایان مجلس هشتم در حمایت منطقی و قانونی از دولت نظر اکثریت دارند و کار را دنبال می‌کنند.

باهنر در خصوص لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها و تغییراتی که در آن اعمال شد گفت: جرح و تعدیل‌هایی که در لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها انجام شده با تایید دولت در کمیسیون ویژه مجلس انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها در هشت ماده پس از بررسی کمیسیون ویژه مجلس هفته آینده در دستور کاری نمایندگان مجلس قرار می‌گیرد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه هدفمند کردن یارانه‌ ماحصل کمیسیون ویژه مجلس و هماهنگی با دولت تنظیم و تدوین شده است.

وی از نمایندگان خواست که باتوجه به بررسی‌های کارشناسی کمیسیون ویژه به لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها رای مثبت بدهند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باتوجه به این که بعضی از مواد این لایحه خلاف بعضی از مواد قانون برنامه چهارم توسعه است، لذا تصویب کلیات آن نیازمند رای دو سوم نمایندگان مجلس است.

باهنر در خصوص زمان بررسی و تصویب لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها گفت: باتوجه به پیشنهاد ات زیاد نمایندگان مجلس یک یا دو هفته بررسی آن زمان می‌برد، پس از آن هم شورای نگهبان باید مصوبات مجلس را تایید کند و این که آیا نیاز به ارجاع بخش‌هایی از این لایحه به مجمع تشخیص مصلحت خواهد داشت یا خیر.

وی گفت: امیدواریم که لایحه هدفمند کردن یارانه‌ طی دو تا سه ماه آینده به صورت قانون به دولت ابلاغ شد.

نایب رییس مجلس تصریح کرد: باتوجه به این که دولت بیش از یک سال است که آماده اجرای این لایحه است انتظار می‌رود که این لایحه قبل از پایان سال 88 در کشور اجرا شود. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet