هدر موبایل
1398/03/18 03:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها

نرخ کرایه تاکسی‌ها افزایش می یابد؟

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از پیگیری افزایش نامتعارف کرایه تاکسی در این کمیسیون خبر داد.
نرخ کرایه تاکسی‌ها افزایش می یابد؟ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از پیگیری افزایش نامتعارف کرایه تاکسی در این کمیسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/101529.jpg نرخ,کرایه,تاکسی‌ها,افزایش,می,یابد؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد وحدتی با اشاره اقدام غیرقانونی برخی از رانندگان تاکسی نسبت به افزایش نرخ کرایه‌ها بیشتر از نرخ مصوب تاکسیرانی، اظهار داشت: متاسفانه برخی رانندگان تاکسی به دلیل ضعف نظارت به طور خودسرانه در یک سال 2 بار یعنی یک بار فروردین ماه و یک بار هم همزمان با اعلام نرخ مصوب نسبت به افزایش کرایه‌‌ها اقدام می‌کنند و احتمالا در صورت افزایش قیمت بنزین نیز مبلغی را به کرایه‌ها اضافه می‌کردند.

وی با بیان اینکه برخی از رانندگان تاکسی هیچ توجهی به مصوبه شورای شهر در رابطه با کرایه‌ها ندارند، افزود: کنترل و نظارتی چندانی بر عملکرد رانندگان تاکسی وجود ندارد و با انتقادات زیادی از سوی شهروندان تهرانی درباره افزایش نامتعارف نرخ کرایه‌ها روبرو هستیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن تخلف دانستن هر گونه افزایش کرایه تاکسی بیش از نرخ مصوب، گفت: بروز تخلفات از سوی برخی رانندگان بیانگر عدم برنامه ریزی مناسب از سوی مسئولان شهری است.

وحدتی با تاکید بر اینکه همه رانندگان تاکسی موظف به نصب برچسب نرخ جدید کرایه‌ها هستند،گفت: بروز تخلفات از طرف برخی رانندگان نشانه عدم برنامه‌ریزی مناسب از سوی مسئولان ذیربط است و لازم است تا دستگاه‌های متولی در این رابطه به نحوی عمل کنند که هیچ راننده‌ای جرات افزایش کرایه بیش از نرخ مصوب را نداشته باشد.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس با بیان اینکه نباید حق شهروندان در سایه ضعف نظارت دستگاه‌های مربوطه تضییع شود، اضافه کرد: ابعاد گوناگون افزایش غیر متعارف کرایه‌های تاکسی در کمیسیون اجتماعی بررسی می‌شود.

به گزارش تسنیم عضو فراکسیون مستقلان ولایی مجلس با بیان اینکه عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جلسه روز یکشنبه(19 خرداد) این فراکسیون حضور می‌یابد، تصریح کرد: در جلسه مذکور نیز این موضوع با وزیر کشور مطرح می‌شود تا اگر تخلفی از سوی رانندگان تاکسی درباره افزایش غیر متعارف کرایه‌ها رخ داده جلوی آن گرفته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet