حلول ماه ربیع الاول
1398/03/18 14:10:47
سرویس اجتماعی
پوربافرانی مطرح کرد:

رفع مشکلات ناشی از تعیین تعرفه‌های پزشکی با تقویت بیمه‌ها

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، بابیان‌اینکه تعیین تعرفه‌ها باید بر اساس خدماتی که هر بخش ارائه می‌دهد، صورت بگیرد تا هزینه آنها را تامین کند، راهکار رفع مشکلات کنونی این بخش را در گروی تقویت بیمه‌ها دانست.
رفع مشکلات ناشی از تعیین تعرفه‌های پزشکی با تقویت بیمه‌ها عضو کمیسیون بهداشت مجلس، بابیان‌اینکه تعیین تعرفه‌ها باید بر اساس خدماتی که هر بخش ارائه می‌دهد، صورت بگیرد تا هزینه آنها را تامین کند، راهکار رفع مشکلات کنونی این بخش را در گروی تقویت بیمه‌ها دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100116198336.jpg رفع,مشکلات,ناشی,از,تعیین,تعرفه‌های,پزشکی,با,تقویت,بیمه‌ها Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اشاره رئیس جامعه جراحان ایران در مکاتبه‌ای که با معاون اول رئیس جمهور داشته است به مطالبه جامعه پزشکی مبنی بر توجه به نسخه اصلی و ویرایش نوین کتاب ارزش‌گذاری نسبی خدمات که لازم است در کنار رفع مشکلات تعرفه‌ای سال جاری به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد، گفت: در شرایط کنونی وضعیت تعرفه‌ها در برخی حوزه‌های پزشکی با مشکلاتی مواجه بوده، چرا که تعرفه‌هایی که برای آنها تعریف شده است با شرایط و هزینه‌هایشان همخوانی ندارد.

تعیین تعرفه‌های پزشکی استاندارد نبوده است

نماینده مردم نایین، خور، بیابانک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته تعیین تعرفه‌ها از این نظر استاندارد نبوده که تعرفه برخی حوزه‌ها بسیار زیاد بوده و تعرفه برخی حوزه‌ها نیز نسبت به کتاب تعرفه‌گذاری یا خدماتی که ارائه می‌دهند، بسیار پایین تعیین شده است.

وی تصریح کرد: آنچه مسلم است تعیین تعرفه‌ها باید بر اساس خدماتی که هر بخش ارائه می‌دهد، صورت بگیرد تا هزینه آنها را تامین کند، از سوی دیگر تعیین تعرفه‌ها باید عاملی در جهت افزایش انگیزه جامعه پزشکی برای ارائه خدمات بهتر باشد، ضمن اینکه مشکلات حوزه بهداشت و درمان را کاهش دهد.

تعیین تعرفه‌ها نباید عاملی در جهت افزایش پرداختی از جیب مردم باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: البته تعیین تعرفه‌ها نباید به گونه‌ای هم باشد که باعث افزایش پرداختی از جیب مردم شود و فشار ناشی از افزایش هزینه‌های مراکز درمانی را به بیماران تحمیل کند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، در ارائه راهکار برای رفع مشکلات کنونی حوزه‌های پزشکی که در پی تعیین تعرفه‌ها ایجاد شده است، یادآور شد: هم‌اکنون لازم است بیمه‌ها تقویت شوند تا بتوانند پرداخت مابه التفاوت تعرفه‌ها را برعهده بگیرند که به طور قطع امری ضروری بوده و چنانچه این مهم تحقق یابد، در حوزه تعرفه‌ها نیز براساس استانداردهایی که وجود دارد و خدماتی که تعریف شده است، نرخ خدمات محاسبه خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet