هدر موبایل
1398/03/18 12:30:00
سرویس سیاسی
میرزایی‌نیکو مطرح کرد:

افزایش دشمنی‌ در منطقه با دخالت‌ سعودی‌ها و امارات

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه شدت دشمنی در منطقه با هدایت و رهبری امارات و سعودی‌ها وضعیت را بدتر از گذشته کرده است، گفت: مذاکره با عربستان باید مشروط به تغییر سیاست‌ سعودی‌ها انجام شود.
افزایش دشمنی‌ در منطقه با دخالت‌ سعودی‌ها و امارات عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه شدت دشمنی در منطقه با هدایت و رهبری امارات و سعودی‌ها وضعیت را بدتر از گذشته کرده است، گفت: مذاکره با عربستان باید مشروط به تغییر سیاست‌ سعودی‌ها انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201904103499579124.jpg افزایش,دشمنی‌,در,منطقه,با,دخالت‌,سعودی‌ها,و,امارات Icana

قاسم میرزایی‌نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با بیان اینکه رهبری از سال های گذشته بر ارتباط گسترده جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه تاکید داشتند، گفت: ارتباطات و اقدامات بین ایران و برخی از کشورهای منطقه سبب شده تا روابط ما با برخی از کشورها مانند عربستان تیره و تار شود.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شدت دشمنی در منطقه با هدایت و رهبری امارات و سعودی‌ها وضعیت را بدتر از گذشته کرده است، این دشمنی در مسائل و موضوعات مختلف مانند حادثه‌های تروریستی و غیره مشهود است.

وی افزود: با این حال اگر مقامات ایرانی و سعودی بتوانند پای میز مذاکره بنشینند، اتفاق خوبی است اما اصل مذاکره باید مشروط به تغییر سیاست‌های عربستان باشد، ما هم البته باید شرایط را به نوعی تعبیه کنیم که کمتر مورد تخاصم قرار بگیریم.

میرزایی نیکو یادآور شد: سعودی‌ها با همراهی کشورهایی چون بحرین و امارات به حمایت تمام قد از رژیم صهیونیستی و سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه پرداختند و پروژه‌هایی مثل معامله قرن را عملیاتی کردند اما به نتیجه مورد نظر خود نرسیدند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، معتقد است: شرایط مذاکره با سعودی‌ها هنوز فراهم نیست و ایران بدون شرط نباید در این مسیر گام بردارد زیرا عربستان پیش از این و در سال‌های گذشته به ویژه بعد از روی کار آمدن ترامپ، کارنامه درخشانی از خود به جا نگذاشته‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet