هدر موبایل
1398/03/18 17:15:24
سرویس اجتماعی
کمالی پور هشدار داد:

اروپا سهم خود را برای مبارزه با مواد مخدر پرداخت کند

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه ایران به تنهایی مانع ورود مواد مخدر به کشور‌های اروپایی شد، گفت: تداوم امنیت اروپا در گروی همکاری با ایران در مبارزه با مواد مخدر است.
اروپا سهم خود را برای مبارزه با مواد مخدر پرداخت کند نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه ایران به تنهایی مانع ورود مواد مخدر به کشور‌های اروپایی شد، گفت: تداوم امنیت اروپا در گروی همکاری با ایران در مبارزه با مواد مخدر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106043419397.jpg اروپا,سهم,خود,را,برای,مبارزه,با,مواد,مخدر,پرداخت,کند Icana

یحیی‌کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت‌، در رابطه با لزوم همکاری اروپا برای مبارزه با مواد مخدر گفت: ایران از اوایل انقلاب تاکنون به صورت یکجانبه در مقابل حجم بالایی از تولید و قاچاق مواد مخدر ایستادگی و مبارزه کرده و تاوان‌های سنگینی داده‌ است، در واقع ما دژ محکمی برای امنیت‌سازی کشورهایی شدیم که نه تنها به ما کمک نمی‌کنند، بلکه از فرصت‌هایی که در اختیارشان قرار می‌دهیم به عنوان تهدید علیه خودمان استفاده می‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به صحبت‌های رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر مبنی بر اینکه  کشور‌های اروپایی باید سهمشان را در مورد مبارزه با مواد مخدر بپردازند، افزود: نباید به تنهایی تبعات و هزینه‌های مبارزه با مواد مخدر را متحمل شویم که قسمت اعظم آن مصرف داخلی نداشته و تنها از طریق کشورمان به سایر کشور‌های اروپایی ترانزیت می‌شود.

ایران به تنهایی مانع ورود مواد مخدر به کشور‌های اروپایی شد / تداوم امنیت اروپا در گروی همکاری با ایران در مبارزه با مواد مخدر

کمالی‌پور با بیان اینکه ایران به تنهایی مانع ورود موادمخدر به کشور‌های اورپایی شد، تصریح کرد: اگر کشور‌های اروپایی مایل‌اند این امنیت تداوم داشته باشد باید برای مبارزه با مواد مخدر با ایران همراه و همگام شوند و سهمشان را برای برقراری شرایط امن پرداخت کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه تمامی کشور‌ها بر اساس اصول حقوقی و بین المللی برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر سهمی دارند، تصریح کرد: تاکنون هیچ اقدام موثری از طرف کشورهای اروپایی برای مبارزه و مقابله با قاچاق مواد مخدر مشاهده نشده است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور‌های اروپایی در حالی برای مقابله با قاچاق مواد مخدر همکاری نکرده‌اند که ایران را نیز برای اعدام قاچاق‌چیان و متخلفان به لحاظ نقض قوانین حقوق بشری محکوم کرده و علیه ما موضوع گیری‌های شدیدی داشته‌‌اند، افزود: اگر اراده و جدیت کافی در مجموعه عملکردی نظام وجود داشته باشد می‌توانیم آنها را مجبور به همکاری و همیاری کنیم و صورت عدم همکاری شرایطی فراهم کنیم که دیگر از این امنیت برخوردار نشوند .

تنها مبارزه فیزیکی و قضایی با مواد مخدر کارساز نیست

وی در خصوص ضرورت مبارزه با کاهش کشت و تولید مواد مخدر،اظهار کرد: سطح زیر کشت مواد مخدر در اویل انقلاب اسلامی هزار هکتار بوده که امروزه به شکل سرسام‌آوری ده هزار هکتار  افزایش پیدا کرده است، بی تردید تنها مبارزه فیزیکی و قضایی با مواد مخدر کارساز نبوده و باید منافذ تهیه تولید و کاشت آن را از بین ببریم.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: در حال حاضر کشت مواد مخدر رنگ و بوی اقتصادی پیدا کرده، بنابراین باید برای کشورهای تولید کننده جایگزینی تعریف شود تا در صورت ممنوعیت تولید و کشت خشخاش، کشاورزان با مشکل معیشتی مواجه نشده و از کاشت مواد مخدر و خشخاش خودداری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet