خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1388/07/15 14:40:00
سرویس صحن
در ارتباط با بررسی هدفمند کردن یارانه ها

طاهری:نگرانم اطلاع رسانی‌ناصحیح باعث تلخ کامی مردم شود

**نماینده قوچان گفت : بر نمایندگان ما در آژانس پوشیده نیست که اگر بخواهیم گام های بلندتری برداریم و در نهایت پرونده هسته‌ای ایران را به سرمنزل مقصود برسانیم تلاش بیشتر و اطلاع رسانی جهانی باید مد نظر قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "نصرالله کمالیان" نماینده مردم قوچان در نطق میان دستور خود درروز چهارشنبه با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: خوشحالیم که موضع ایران در نشست 1+5 و بحث در خصوص بسته پیشنهادی، جایگاه بسیار بالاتری نسبت به نشست‌های قبل برای ما فراهم آورد.

وی ادامه داد: بر نمایندگان ما در آژانس پوشیده نیست که اگر بخواهیم گام های بلندتری برداریم و در نهایت پرونده هسته‌ای ایران را به سرمنزل مقصود برسانیم تلاش بیشتر و اطلاع رسانی جهانی باید مد نظر قرار گیرد.

کمالیان افزود:‌ نباید تصور شود که دولت‌های معارض تا اجلاس بعدی که کمتر از یک ماه باقی مانده است بیکار خواهند نشست، کوتاه نیامدن بر حقوق قانونی و بین المللی ایرانی یقینا مطلبی نیست که آن را با مسئله دیگری مقایسه کرد.

نماینده قوچان خاطر نشان کرد :‌ در درون کشور توجه بیشتر به اصل 44 قانون اساسی بسیار جلب نظر می‌کند، کوچک شدن دولت و عدم تصدی‌گری و سپردن کار مردم به مردم مهمترین نتایجی است که از اجرای این اصل برای کشور به همراه خواهد آورد.

وی اظهار داشت : موضوع هدفمند کردن یارانه‌ها اتفاق دیگری است که به زودی در مجلس مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت، نگران هستم که عدم اطلاع رسانی و شفاف سازی چه برای مسئولین و چه برای مردم این اقدام موثر را که دارویی شفابخش در امور اقتصادی است بر کام تلخ کنند.

کمالیان تصریح کرد:‌ لازم است همه رسانه‌ها در این جهت فعالیت بیشتری از خود نشان دهند و در این میان از رئیس جمهور و وزیر کشور و سازمان محیط زیست تقدیر و تشکر می‌کنم.

نماینده قوچان ضمن اشاره به  مشکلات حوزه انتخابی خود گفت : نسبت به کارکرد مدیران استان به خصوص در 2 استان می‌تواند قضاوت ساده‌ای از میزان عملکرد و رضایت مردم در 2 استان خراسان جنوبی و رضوی داشته باشم.

کمالیان افزود:‌ از وزیر کشور می‌خواهم که با توجه به گلایه‌های متعدد نمایندگان استان خراسان شمالی که بارها شنیده‌اند توجه خاص کرده و سریع میزان رضایتمندی مردم را در استان خراسان شمالی فراهم آورد.

وی همچنین با اشاره به جایگاه جغرافیایی قوچان گفت : نرخ بیکاری بالا موجب رتبه پایین پیشرفت پروژه‌ها در این منطقه شده است، بیش از 70 درصد راه‌های روستایی منطقه هنوز آسفالت نیست، طرح‌ها در حدود 80 درصد روستاها اجرایی نشده و پروژه‌هایی انجام شده نیز تقریبا هیچ کدام پایان نیافته است.

کمالیان اظهار داشت :‌ خشکسالی‌های پیاپی و اضافه شدن سرمازدگی در سال‌های گذشته کمبود آب کشاورزی و به دنبال آن آب شرب روستایی را در پی داشته است و ضرر و زیان فراوانی را به کشاورزی که شغل اصلی مردم این منطقه است وارد آمده و مشکل بیکاری را دو چندان کرده است و آنچنان که باید بیمه کشاورزی نتوانست مرحم مناسبی برای این زخم باشد.

نماینده قوچان با تاکید بر اینکه باید بایدبه مشهدالرضا به عنوان جایگاه صنعت خدمات رسانی زائران حضرت امام رضا (ع) نگاه کنیم گفت :‌ با ایجاد صنایع دیگر این صنعت مهم را تضعیف نکنیم.

وی در ادامه افزود:‌ ایجاد و توسعه شهرک‌های صنعتی در مشهد و اطراف این کلانشهر نه تنها جفا به ساحت هشتمین امام همام است بلکه جفا به پیشرفت و توسعه صنعت در شهرهای همجوار از جمله شهرستان قوچان می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet