هدر موبایل
1388/07/15 14:51:00
سرویس فراکسیون ها
عباسپور:

تفکیک‌رئیس فراکسیون ازرئیس مجلس منطق‌متقنی ندارد

**علی عباسپور، انتخاب مجدد لاریجانی به عنوان رئیس فراکسیون اصولگرایان را خوب و میمون توصیف کرد و گفت: در صورت عدم انتخاب لاریجانی احتمال انشقاق در فراکسیون اصولگرایان وجود داشت.

"علی عباسپور تهرانی فرد" نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در ارزیابی از نتایج انتخابات هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار داشت: تفکیک رئیس فراکسیون از رئیس مجلس، منطق متقنی ندارد و در بسیاری از کشورها، حزبی که در مجلس حاکم است، رئیس پارلمان را هم انتخاب می‌کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات خاطرنشان کرد: در کشورهایی که احزاب در مجلس حاکم هستند، رئیس حزب، ریاست مجلس را نیز بر عهده دارد و این یک هماهنگی بین اکثریت بدنه مجلس و هیات رئیسه مجلس ایجاد می‌کند که موجب ارتقا و تسهیل روال امور اجرایی در مجلس می‌شود.

عباسپور، انتخاب مجدد لاریجانی به عنوان رئیس فراکسیون اصولگرایان را حرکت میمون و خوب توصیف کرد و افزود: فراکسیون‌ها در حقیقت یک ارگان تعریف شده درمجلس نیستند بلکه به عنوان یک ارگان هماهنگ کننده فعالیت می‌کنند.

نماینده تهران تصریح کرد: در صورت عدم انتخاب لاریجانی به عنوان رئیس فراکسیون، امکان داشت چالش‌ها بیشتر شود و فراکسیون به سمت انشقاق پیش برود.

عباسپور انتقادات به عملکرد هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان را وارد ندانست و گفت: انتقادات به خود بدنه فراکسیون برمی‌گردد و هیات رئیسه نمی‌تواند بین نمایندگانی که عضو فراکسیون اکثریت هستند نقش چندانی بازی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet