خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/03/20 12:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت گزارش می دهد

شکایت نماینده اصفهان از دو نماینده تهران/همیشه پای "فتنه" درمیان است

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
شکایت نماینده اصفهان از دو نماینده تهران/همیشه پای "فتنه" درمیان است اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612109126232929.jpg شکایت,نماینده,اصفهان,از,دو,نماینده,تهران/همیشه,پای,"فتنه",درمیان,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

صفحه اینستاگرام دکتر علی لاریجانی  مطالب زیر را به اشتراک گذاشته است.

غلامرضا تاجگردون  که  روز گذشته به عنوان رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس برای سال چهارم ابقا شد ، مطلب زیر را نیز منتشر کرده است.

علی اصغر یوسف نژاد عکس زیر را از جلسه علنی روز گذشته مجلس منتشر کرده است.

سید حسین افضلی مطلب زیر را منتشر کرده است.

علی اکبر کریمی درباره استعفاء وزیر آموزش و پرورش نوشته است.

رفیق نیمه راه فرهنگیان کشور!
مگر فرهنگیان خواسته غیرمنطقی داشتند که برای محقق نشدن آن از این روشها بهره می برید !
مردم ازدولت صداقت می خواهند،
طرح رتبه بندی فرهنگیان که اجرایی نشد ؟!
معوقات فرهنگیان را که پرداخت نکردید؟!
قانون استخدام معلمان حق التدریس هم که اجرا نشد؟!
متناسب سازی حقوق ها و عدالت در پرداختها را هم که محقق نکردید؟! شما که موقع اخذ رای اعتماد از مجلس این همه قول و وعده برای پیگیری مطالبات فرهنگیان دادید،
لااقل صداقت داشته باشید
و با #استعفا تحقق مطالبات فرهنگیان از دولت را با اجرای یک شوی سیاسی، به تعویق نیندازید.


روح الله حضرت پور مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است.

سید صادق طباطبایی نژاد ترکیب جدید هیات رییسه کمیسیون فرهنگی را به اشتراک گذاشته است.

 

محمود صادقی یادداشت خود را به اشتراک گذاشته است.

پرسشی جدی، سی سال پس از رحلت مؤسس نظام جمهوری اسلامی

یادداشتی از: محمود صادقی

پایگاه خبری جماران: شانزدهم خرداد امسال توفیق داشتم حین عبور از شهرستان خمین از خانه پدری امام خمینی دیدار کنم؛ خانه ای قدیمی با معماری اصیل که در عین سادگی حسی از اقتدار و عظمت را در بیننده ایجاد می کند. 
زادگاه شخصیتی که یکی از انقلاب های بزرگ و تحول آفرین را در قرن بیستم پایه گذاری و رهبری کرد و به ثمر نشاند.
در میان تصاویر نصب شده بر دیوار اتاق ها تصویر معروف و پرمعنایی که امام را در حال انداختن برگ رأی خود در صندوق انتخابات شماره 110 نشان می دهد بیشتر نظرم را به خود جلب کرد؛ تصویر مردی که باوجود برخورداری از جایگاه مرجعیت بلامنازع فقهی و دینی و تعلق به سنت فقهی کهن اسلامی و شیعی، الگویی از اداره ی جامعه را معرفی کرد که با مفاهیم، الگوها و ساختارهای مدرن، ازجمله انتخابات، صندوق رأی و رفراندوم عجین است. 
من در یادداشتی که به مناسبت سالگرد رحلت امام منتشر شد(اینجا بخوانید)، اشاره کردم الگوی "جمهوری اسلامی"، که بعنوان آلترناتیوی برای الگوهای محتمل دیگر، ازجمله الگوی "حکومت اسلامی"، مطرح شد، محصول فرآیندی تکاملی در اندیشه امام و نگرش اجتهادی پویا، انعطاف پذیر و درعین حال متقن او بود که با اتکا بر اصول و قواعد و بنیان های کهن فقهی، به تعبیر خودش عنصر "زمان و مکان" را در نظر می گیرد و به آنها پاسخ های درخور، نوین و راهگشا می دهد که می تواند مقبولیتی عام و فراگیر پیدا کند. 
اکنون با گذشت چهل سال از تأسیس و سی سال از رحلت مؤسس نظام جمهوری اسلامی، جا دارد این پرسش جدی را مطرح کنیم که آیا آن فرآیند تکاملی اجتهادی تداوم یافته یا لااقل در بعضی از حوزه ها متوقف و بلکه گرفتار عقبگرد و به تعبیر  امام "تحجر" و سنگوارگی شده است؟
 آیا با غلبه یافتن پاره ای از نگرش ها اگر قرار شود قانون اساسی جدیدی نوشته شود، مفاهیم و اصول و ساختارهایی مانند انتخابات، اتکای امور به آرای عمومی، حقوق و آزادی های سیاسی، برابری و تساوی عموم در برابر قانون، حاکمیت مردم، تفکیک قوا، آزادی تشکیل احزاب و اجتماعات، آزادی مطبوعات، حقوق اقلیت های مذهبی و دینی، حقوق زن، اصل برائت، اصل منع شکنجه، در رأس امور بودن مجلس، مصونیت پارلمانی و ... از چه جایگاهی برخوردار خواهد بود؟ 
شک نیست اگر حیات پر برکت امام طی این سال ها تداوم می یافت می توان انتظار داشت که نه تنها برخی از این اصول مانند امروز مورد سؤال و تردید قرار نمی گرفت بلکه آن فرآیند تکاملی در بسیاری از زمینه ها تداوم پیدا می کرد.
انتهای پیام

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی جزئیات جلسه روز گذشته فراکسیون مستقلین ولایی را به اشتراک گذاشته است.

فریدون حسنوندمطلب زیر را منتشر کرده است.

 

 

احمد سالک مطلب زیر را منتشر کرده است

شکایت نماینده اصفهان از دو نماینده تهران به هیات نظارت به خاطر دفاع از سران فتنه
🔹️احمد سالک گفت: امروز در مجلس شاهد حضور افرادی هستیم که از سران فتنه حمایت می‌کنند. هر جای دنیا در مجلس کشور در حمایت از براندازان حرف زده شود برخورد جدی صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد سالک کاشانی اظهار داشت: امام خمینی (ره) زمانی که برای استقرار جمهوری اسلامی اقدام کردند مطالعات زیادی در راستای حرکت‌های اسلامی در منطقه و جهان داشتند و بر اساس طرحی برای احیای اسلام در قرن ۲۱ جمهوری اسلامی را بنا نهادند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: «جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد» و «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» اصول امام در بنا نهادن جمهوری اسلامی ایران بوده است. برنامه‌هایی که امام خمینی برای تأسیس جمهوری اسلامی ارائه دادند بر اساس مطالعه دقیق تجربیات کشورهای مختلف بوده است.
عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: جریانات سیاسی مدعیان حاکمیت مثل حزب توده و نهضت آزادی عملاً نتوانستند مدلی برای حکومت اسلامی ارائه کرده و بنابراین حذف شدند.
سالک تصریح کرد: کسانی که امروز از انقلاب جدا شدند از ابتدا نیز اعتقاد راسخی به امام و انقلاب نداشتند اما وضعیت به گونه‌ای بود که جرأت اعلام‌نظر نداشتند و مجبور بودند با انقلاب همراه شوند تا به قدرت برسند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ادعای اعتقاد به انقلاب امام خمینی اقدامی بود تا این افراد بتوانند آن دوران را طی کنند و امروز به قدرت برسند.
سالک تصریح کرد: امروز در مجلس شاهد حضور افرادی هستیم که از سران فتنه حمایت می‌کنند. هر جای دنیا در مجلس کشور در حمایت از براندازان حرف زده شود برخورد جدی صورت می‌گیرد.
به گزارش مهر وی اظهار داشت: البته بنده از خانم سلحشوری و آقای حیدری نمایندگان تهران که در دفاع از سران فتنه در تریبون رسمی مجلس صحبت کردند به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کردم

سید فرید موسوی مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است
📍یکی از مشکلاتی که سالها مناطق حاشیه تهران بزرگ با آن روبرو بوده و کماکان با ان درگیرند تداخل وظایف شهرداری تهران و بخشداریها و دهیاریها و شوراهای مناطق حاشیه است که عدم تعیین تکلیف و تعریف حریم و محدوده پایتخت مشکلات عدیده ای را برای شهروندان ساکن در حاشیه شهر به وجود آورده است. . 📍بارها موضوع را از دستگاه ها پی گیر بوده و مکاتبات و جلسات متعددی در این خصوص داشتم، موضوع تاحدودی نیز پیش رفته است، ولی تا ساماندهی کامل موضوع فاصله هست، امروز که وزرای محترم کشور و راه به همراه معاونان برای بررسی وضعیت بازار مسکن در صحن علنی حضور داشتند فرصت را مغتنم دانستم و با وزرای مذکور بحث تعیین تکلیف نهایی حریم و محدوده پایتخت را مطرح کردم. . 📍هر دو بزرگوار به معاونان دستور دادند که موضوع هر چه سریعتر تعیین تکلیف شده و مشکل شهروندان مرتفع شود. در تصویر با اقای جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور و خانم صادق معاون شهرسازی وزیر راه و شهرسازی اخرین وضعیت کار و نحوه ادامه مسیر تا حصول نتیجه نهایی رو بررسی می کردیم که همکار عزیز اقای محمدی انارکی نماینده رفسنجان نیز به ما ملحق شد و عکاس خبرگزاری خانه ملت اقای زرندوش ان را با دوربین خود ثبت کرده است

محمد علی وکیلی یادداشت خود در روزنامه ابتکار را منتشر کرده است

و باز هم زمستان رفت و روسیاهی به زغال ماند!

چند روز است که بعد از اوج‏گیری تنش‏ها در خلیج‏فارس میان ایران و آمریکا، شیب تنش رو به کاهش است. ادبیات آمریکایی‏ها به طرز معناداری تغییر کرده است. راهبرد تهاجمی آنها تغییر کرده و سخنان آنان سرشار از اصرار و التماس برای مذاکره شده است. بی‏تردید مقاومت مردم جواب داده است. آمریکا عزمش برای تغییر رژیم جزم بود. آنان برای سوختن سرزمین ایران برنامه داشتند. چندین‏بار نوشتم با توجه به نشانه‏های موجود، آمریکا اصلاً قصد مذاکره ندارد. چیزی که از رفتار آمریکا می‌فهمیدیم همین بود. آنان عمداً در جهت تنش‏زایی حرکت می‏کردند. همین گستاخی، سعودی‏ها را به طمع انداخت که می‏توانند پشت شنل آمریکا نسبت به ایران درشتی کنند. ایران بر اساس حسن نیت و حسن همجواری با همه همسایگان از درِ دوستی وارد شد، اما گنده‏گویی‏های جنگ‏طلبانه پاره‏ای در آمریکا، ریاض و ابوظبی را به هوس عبثی انداخته بود.
امروز ترامپ متوجه شده است که مقابل ایران نباید دست به ماشه ببرد و ادبیات تهدید در برابر ایران جواب نمی‏دهد. او متوجه شده در برآوردهایش حسابی اشتباه کرده است. نه روحیه مقاومت مردم ما را می‏شناخت و نه توان نظامی کشورمان را. اکنون زبانش کوتاه شده است و با عقب‏نشینی اصرار به مذاکره دارد. قطعاً روسیاهی این عقب‏نشینی برای دشمنان منطقه‏ای ما خواهد ماند.
اکنون نیز احتمال ارائه پیشنهادی مبنی بر بازگشت آمریکا به برجام توسط نخست‏وزیر ژاپن وجود دارد. اگر آمریکا به برجام برگردد احتمال دیدار شهریورماه حسن روحانی با ترامپ و مذاکره از موضع عزت وجود دارد. در این صورت، ایران تنها کشوری در جهان است که ترامپِ هنجارستیز و قاعده‏گریز را بر سرِ جای خود نشانده است و او را به یکی از معاهداتی که ترک کرده بود بازگردانده است. 
فارغ از این احتمال، بن زاید و بن سلمان باید درس سیاست بیاموزند. در سیاست هرکس طمع زیادی بکند به سرنوشت آن خسیس طماعی دچار می‏شود که هم چوب را خورد، هم پیاز را و هم پول را داد! حکایت این سیاست‏نابلدان حکایت همان خسیس طماع شده است. هم تا توانستند شیر مفت به آمریکا دادند و هم نهیب جهادگران منطقه را دیدند و چشیدند و پیش چشم دنیا با آن همه جنگ‏افزارِ پیشرفته مرعوب دستان خالی جهادگران شدند و آبروی نیروی نظامی‏شان در دنیا رفت که وقتی زورشان به جهادگرانِ بی‏امکانات نمی‏رسد چگونه در مقابلِ ایرانِ بزرگ، غدی و درشتی می‏کنند. و از طرف دیگر باید اکنون بنشینند و پیازِ تلخِ شکست را هم بچشند و آرزوهای برباد‏رفته‏شان را بشمارند.
این، سرنوشتِ هر سیاست‏نابلدی است که در این منطقه، طمع بورزد. طماعان مطمئن باشند از «معامله قرن» نیز، مانند ایران‏ستیزی، سودی نخواهند بُرد .

امیرخجسته مطلب زیر را منتشر کرده است.
🔺 پروژه تعریض وبهسازی ورودی جاده ملایر و #زیر_گذر_سرخ_آباد امسال به اتمام میرسند
🔺 جذب #اعتبارات_ملی و استانی برای تحول در پروژه های گردشگری .
🔺 همدان از سمت ملایردارای ورودی در شان پایتخت تاریخ و تمدن خواهد شد .
🔹 وی با بیان اینکه در چند ساله گذشته با پیگیری هایی که انجام دادیم توانستیم اعتبارات ملی و استانی خوبی را برای مسیر های گردشگری همدان و به خصوص مسیر جاده ملایر جذب کنیم گفت: همدان تا کنون به خاطر بی‌توجهی‌های صورت گرفته فاقد ورودی‌های نامناسب در شهر بودیم که در شأن همدان و نمایانگر تاریخ و تمدن ایران‌زمین نبود.
🔹 امیر خجسته؛ نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی همراه با مدیرکل و معاونین راهداری و حمل و نقل جاده ای ، رئیس و معاونین بنیاد مسکن شهرستان همدان و جمعی از مسئولان در جریان بازدید از عملیات تعریض و بهسازی جاده ورودی ملایر اظهار کرد: ورودی‌ها باید بخش مهمی از هویت تاریخ و تمدن همدان را به گردشگر ارائه دهند به همین دلیل طراحی، تعریض و زیباسازی آن می تواند کمک شایانی به جذب مسافران و گردشگران بیشتری کند که با پیگیری های انجام شده امیدوارم امسال سال تغییر چهره ورودی‌ها باشد. .

🔹 امیرخجسته با اشاره به تعریض و ساماندهی جاده ورودی ملایر که در شرف نهایی شدن است افزود : این مسیر به عنوان یکی از پرترددترین مسیرهای ورودی شهر با اعتبار حدودی 3.5 میلیارد تومان و زیر گذر سرخ آباد با اعتباری بالغ بر 2میلیارد و 200 میلیون تومان در آینده نزدیک به اتمام می‌رسد. .

🔹 وی با بیان اینکه رمپ خروجی زیرگذر سرخ‌آباد با هدف دسترسی آسان به روستای سرخ آباد و ورزشگاه شهید مفتح در این محل ایجاد خواهد شد، گفت: با توجه به محدودیت‌های قانونی شهرستان همدان در زمینه گسترش شهر با برآیند چند سال آینده و محدودیت‌های مسیرهای جاده تهران، گنجنامه و... قطعا شهر به سمت حاشیه توسعه خواهد یافت که برای این برآورد باید اقدامات دوراندیشانه تهیه و اجرایی شود.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet