هدر موبایل
1398/03/20 10:04:33
سرویس اجتماعی
نوروزی:

ضرورت نظارت بر دریافتی وکلا در طرح اصلاح قانون وکالت لحاظ می‌شود

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، بابیان‌اینکه مسئولان قضایی باید سازوکاری طراحی کنند تا مشخص شود که درآمد واقعی وکلا چقدر است یادآورشد: نظارت بر دریافتی این قشر و میزان مالیاتی که باید پرداخت کنند در طرح اصلاح قانون وکالت لحاظ خواهد شد.
ضرورت نظارت بر دریافتی وکلا در طرح اصلاح قانون وکالت لحاظ می‌شود سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، بابیان‌اینکه مسئولان قضایی باید سازوکاری طراحی کنند تا مشخص شود که درآمد واقعی وکلا چقدر است یادآورشد: نظارت بر دریافتی این قشر و میزان مالیاتی که باید پرداخت کنند در طرح اصلاح قانون وکالت لحاظ خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805106474503720.jpg ضرورت,نظارت,بر,دریافتی,وکلا,در,طرح,اصلاح,قانون,وکالت,لحاظ,می‌شود Icana

حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد دریافتی نجومی برخی وکلا که نظارتی بر آن صورت نمی‌گیرد، گفت: برخی تصور می‌کنند که شفافیت تنها باید در رابطه با مجلس شورای اسلامی وجود داشته باشد، و این در حالی است که این مهم باید در مورد تمام بخش‌های دولتی و قضایی صورت بگیرد، ضمن اینکه لازم است این امر در مورد وکلا هم به عنوان افرادی که دارای درآمدی هستند، لحاظ شود.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون مسئولان قضایی مربوطه باید سازوکاری طراحی کنند تا مشخص شود که درآمد واقعی وکلا چقدر است و چه میزان مالیات پرداخت می‌کنند.

وکلا به حق‌الوکاله‌ای که قوه قضائیه تعیین‌کرده توجه نمی‌کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: متاسفانه وکلا به آنچه که قوه قضائیه به عنوان درآمد وکلا برای بررسی پرونده‌های سبک یا سنگین اعم از کیفری، حقوقی و پرونده‌های مربوط به دادگاه انقلاب اعلام می‌کند، راضی نمی‌شوند، ضمن اینکه آنچه را که به عنوان حق‌الوکاله دریافت می‌کنند با مبلغی که در قرارداد درج می‌شود و امضا می‌کنند، متفاوت است.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: لازم است وزارت دادگستری و قوه قضائیه به طور مشترک به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که درآمد واقعی وکلا مشخص شود و به آن مالیات هم تعلق بگیرد، ضمن اینکه در طرح اصلاح قانون وکالت که در کمیسیون قضایی و حقوقی در حال بررسی است نیز این مورد لحاظ خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet