هدر موبایل
1398/03/20 14:18:53
سرویس فرهنگی
ذوالقدر تاکیدکرد:

استعفای وزیر آموزش و پرورش مهر تاییدی بر پذیرش کارت زرد خانه ملت

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه استعفای وزیرآموزش و پرورش مهر تاییدی بر پذیرش کارت زرد خانه ملت است،گفت: نظام آموزش و پرورش و بدنه آن نیازمند و تشنه حضور وزیری متدبر،کار آشنا، بدون تعارف و قاطع است.
استعفای وزیر آموزش و پرورش مهر تاییدی بر پذیرش کارت زرد خانه ملت سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه استعفای وزیرآموزش و پرورش مهر تاییدی بر پذیرش کارت زرد خانه ملت است،گفت: نظام آموزش و پرورش و بدنه آن نیازمند و تشنه حضور وزیری متدبر،کار آشنا، بدون تعارف و قاطع است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901106395705120.jpg استعفای,وزیر,آموزش,و,پرورش,مهر,تاییدی,بر,پذیرش,کارت,زرد,خانه,ملت Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره وضعیت  کنونی وزارت آموزش وپرورش،گفت: سوال ملی   اینجانب  از وزیر آموزش و پرورش در خصوص عملکرد دو ساله و وعده‌های بر زمین مانده و ضعف در دفاع از ساحت آموزش ، علم و تداوم حضور کتب کمک درسی در کلاس درس، باعث شد تا با همکاری نمایندگان خانه ملت ایشان از مجلس کارت زرد دریافت کنند.

 نماینده مردم تهران،ری، اسلامشهر و شمیرانات  در مجلس شورای  اسلامی  تصریح کرد: خوشبختانه  ابزار نظارتی نمایندگان باعث تلنگری به وزیر آموزش و پرورش و پذیرش ضعف عملکردی ایشان در این پست و جایگاه شد.  

نظام آموزش و پرورش تشنه ای  حضور وزیری کار آشنا

 وی ادامه داد: آنچه که مشخص است این نکته است که نظام آموزش و پرورش و بدنه آن تشنه حضور وزیری کار آشنا، بدون تعارف و قاطع است تا بتوان آنچه که در اصول قانون اساسی برای آموزش و پرورش مطرح شده را محقق کند.

 ذوالقدر  افزود: انتظار وزیر جدید آموزش و پرورش  این است که بتواند، سیاست ها و راهکارهای عملیاتی و ریل گذاری صحیح در مسیر تعالی علم و دانش در کشور را انجام دهد به گونه ای که مشکلاتی چون کوچک‌تر شدن تدریجی سفره معلمان، ناتوانی در دفاع از ساحت آموزش و پرورش، اجرای طرح رتبه بندی معلمان، استخدام معلمان حق التدریس و نهضتی، حل مشکل مالی و حفظ شأن فرهنگیان که دائما از وزیری به وزیر دیگر منتقل شده و عملی نشده است را اجرایی کند.

 توازن جنسیتی یکی از شاخص های اساسی  توسعه پایدار است

 وی ادامه داد: از آنجایی که توازن جنسیتی یکی از شاخص های توسعه پایدار در هر جامعه ای به حساب می آید از همین رو می بایست در  انتصاب زنان در پست های مدیریتی، این مهم را جامه عمل بپوشاند.

 نماینده مردم تهران در مجلس افزود: از وزیر پیشنهادی جدید دولت برای پست وزارت آموزش و پرورش انتظار داریم، با توجه به وعده های داده شده دولت تدبیر و امید برای انتصاب زنان توانمند و صاحب تخصص در صدر پست های مدیریتی وزارت آموزش و پرورش  اقدامات اساسی در نظر گرفته شود.

وزارت آموزش پرورش  روزهای پر خطری را سپری می کند

وی با بیان اینکه  به عنوان رییس کمیته فرهنگی فراکسیون زنان یقینا این مطالبه گری تا حصول نتیجه مطلوب و رضایت بخش برای جامعه زنان را ادامه خواهم داد افزود: البته باید در نظر داشت، آموزش و پرورش روزهای پرخطر و پرآسیبی را سپری می کند که ضربه های آن امروز بر دانش آموزان وارد می شود اما در بلند مدت به طور مستقیم تهدید سرمایه های انسانی و منافع این کشور است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یادآورشد: انتظار داریم با تصمیمات سازنده و با تدبیر رییس‌جمهور، فردی که بتواندآموزش و پرورش را از این مسیر رو به افول با سرعت عمل خارج کند، منصوب شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet