پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/15 15:53:00
سرویس صحن
باهنردر پاسخ به تذکرنماینده آستانه اشرفیه:

رئیس‌جمهور زودتر سه وزیر باقیمانده را معرفی کنند

**"محمدرضاباهنر" در پاسخ به تذکر صادق گفت: منتظر هستیم رئیس جمهور هر چه زودتر وزرای مورد نظر خود را معرفی کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مهدی صادق نماینده آستانه اشرفیه در تذکر آیین‌ نامه‌ای با استناد به مواد 192 و اصل 84 قانون اساسی با اشاره به وضعیت آموزش و پرورش گفت: علی رغم اینکه رئیس جمهور 3 ماه فرصت دارند که وزرا باقی مانده را برای کسب رای اعتماد به مجلس معرفی کند اما با توجه به وضعیت آموزش و پرورش باید وضعیت آن روشن شود.

وی افزود: آموزش و پرورش دستگاه حساسی است و کوچکترین غفلت خسارات جبران ناپذیری را بوجود می‌آورد. دستگاهی که با 14 میلیون دانش آموز و 1 میلیون فرهنگی اخیرا از عدم حضور وزیر استفاده نامطلوب شده و افرادی بدون گزینش و ضوابط توسط شرکت‌های خدماتی آموزشی برای تدریس به کلاس‌ها رفتند.

صادق خاطر نشان کرد:نحوه گزینش‌ها کاملا انتخابی و بعضا فامیلی و رفاقتی و ارتباطی بوده و باعث اعتراضات شدید شده است. لذا استدعا داریم دستور رسیدگی سریع صادر فرمایید.

وی افزود: مدتی است که در حمایت از تولیدات داخلی بخصوص بخش کشاورزی نمایندگان تذکراتی دادند که یکی از آن در مورد برنج بود که از صدا و سیما خواسته بودند تبلیغات در این سازمان صورت نگیرد اما در تاریخ 8/7/88 در شبکه یک تبلیغات منفی در مورد برنج ایرانی پخش کردند و جملاتی از این قبیل «قیمت برنج ایرانی بالاست، کیفیت پایینی دارد و در بازار نایاب است، برنج خارجی آلوده نیست و غیره» در این تبلیغات گفته شد.

صادق تصریح کرد: این امر شروع یکنوع تخریب در مورد برنج‌های داخلی است و زحمات نمایندگان و هیات رئیسه مجلس و تمام کشاورزان ایرانی را زیر سوال می‌برد.

وی گفت: در حالی که بحث آلوده بودن برنج‌های خارجی تقریبا در دستور کار مجلس قرار گرفته است، اثبات نیز شده است لذا از هیات رئیسه می‌خواهم جلوی این موارد گرفته شود و این نوع تبلیغات منفی و سوء علیه محصولات داخلی صورت نگیرد.

نماینده آستانه اشرفیه در تذکر دیگری گفت: در تاریخ 8/7/88 ساعت 2 بامداد تیم کاراته بزرگسالان ایران که قهرمانی آسیا را بدست آورده بودند به خوبی مورد استقبال قرار نگرفتند.

وی ادامه داد: این قهرمانان باید مورد دلگرمی قرار گیرند و اینگونه بی‌تفاوتی‌ها در مورد این افراد قابل پذیرش نیست.

محمدرضا باهنر که اداره جلسه علنی امروز را برعهده داشت در پاسخ به وی گفت: منتظر هستیم رئیس جمهور هر چه زودتر وزرای مورد نظر خود را به مجلس معرفی کنند. اگر چه 3 ماه فرصت دارند با سرپرست وزارتخانه‌ها را اداره کنند اما این باعث نشود که رئیس جمهور از همه وقت استفاده کنند.

وی افزود: انشاالله هر چه زودتر وزرای مورد نظر به مجلس معرفی شوند و ما نیز آمادگی داریم که بررسی صلاحیت آنها را در دستور کار هفتگی قرار دهیم و به وظیفه خود عمل کنیم.

باهنر در پاسخ به تذکرات دیگر وی گفت: صدا و سیما باید در تبلیغ محصولات داخلی دقت کند و رعایت کند. قرار نباشد تولید داخلی تحت تاثیر تبلیغات منفی رسانه ملی قرار گیرد.

وی در مورد آلوده بودن یا نبودن برنج خارجی اظهار داشت: در این باره مقامات رسمی و ذی صلاح کشور از جمله وزارت بهداشت و موسسه استاندارد باید اعلام نظر کنند.

باهنر گفت: از دولت درخواست می‌کنیم هماهنگی بین بخش‌های مختلف بوجود آید تا حرف‌های متفاوت در این زمینه نزنند. مردم به نظرات کارشناسی دولت و مسئولین اجرایی اعتماد دارند.

وی در مورد استقبال از قهرمانان نیز گفت: از مسئولین مربوطه درخواست می‌کنیم از این ورزشکاران به صورت واقعی حمایت و مساعدت شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet