هدر موبایل
1398/03/20 14:43:05
سرویس صحن
در تذکر شفاهی:

کاتب:تغییر جلسات از سه شنبه ها به دوشنبه ها عملا کمیسیون ها را بی خاصیت کرده است/دکترلاریجانی: این موضوع مشکل آئین نامه ای ندارد

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر کاتب گفت: تغییر جلسات از سه شنبه ها به دوشنبه ها، خلاف آئین نامه نیست و اینجا یک جلسه مستقل است و قرآن قرائت می شود و مانند بقیه جلسات تشکیل می شود.
کاتب:تغییر جلسات از سه شنبه ها به دوشنبه ها عملا کمیسیون ها را بی خاصیت کرده است/دکترلاریجانی: این موضوع مشکل آئین نامه ای ندارد رئیس مجلس در پاسخ به تذکر کاتب گفت: تغییر جلسات از سه شنبه ها به دوشنبه ها، خلاف آئین نامه نیست و اینجا یک جلسه مستقل است و قرآن قرائت می شود و مانند بقیه جلسات تشکیل می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201905109548677596.jpg کاتب:تغییر,جلسات,از,سه,شنبه,ها,به,دوشنبه,ها,عملا,کمیسیون,ها,را,بی,خاصیت,کرده,است/دکترلاریجانی:,این,موضوع,مشکل,آئین,نامه,ای,ندارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا کاتب در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه، 20 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به هیات رئیسه گفت: تذکر ماده 195 و 97 دارم، ماده 195 آقای دکتر می فرماید که صراحت دارد اگر در جلسه علنی هر یک از همکاران تذکری نسبت به صحن علنی داشته باشند باید بلافاصله متوقف شده و تذکرات را رئیس جلسه گوش کند.

وی افزود: امروز تکرار کردم که در دستور جلسه تذکر دارم اما به آن توجه نشد، تذکرم به محضر شخص شما به ماده 97 است، شخص حضرت عالی را قبول داریم و به شما رأی دادیم، از شما انتظار داریم که به آئین نامه توجه کنید، آئین نامه در ماده 97 صراحت دارد اگر جلسه صبح را بخواهیم در بعدازظهر ادامه دهیم با پیشنهاد رئیس جلسه و تصویب مجلس می تواند انجام شود.

کاتب ادامه داد: ماده 97 می گوید حداکثر مدت برای هر جلسه رسمی 4 ساعت است یعنی یک روز 4 ساعت می توانیم جلسه داشته باشیم، این 4 ساعت یکسره و یا با فاصله تنفس می تواند انجام شود مگر در موارد ضروری که به تشخیص رئیس و تصویب مجلس خواهد رسید اگر بخواهید جلسه بعدازظهر تشکیل بدهید باید مجلس تصویب کند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس مجلس گفت: آقای دکتر شما کاری کردید و جلسات را روز دوشنبه گذاشتید که عملا کمیسیون های مجلس یک ساعت و نیم باید جلسه داشته باشند و صحن علنی 16 ساعت جلسه باید داشته باشد واقعا اگر می خواهید مجلس را از کیفیت بیندازید هیات رئیسه خودش تصمیم بگیرد. آئین نامه این را نمی گوید.

وی افزود: شما در سال 97 از ما اجازه گرفتید برای تشکیل صحن علنی در روز دوشنبه، آن هم برای تا پایان سال 97، 15 نفر از اعضای کمیسیون شخصا نامه آوردند و گفتند که این تقاضای شما تا پایان سال 97 است، آن را به حالت اول برگردانید اما پاسخی از ناحیه شما شنیده نشد، تغییر جلسه دوشنبه ها به سه شنبه ها عملا کمیسیون ها را بی خاصیت کرده است، من استدعا می کنم برای جایگاه مجلس و اینکه مجلس رسالت خود را به درستی انجام دهد این امر تغییر کند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: آقای کاتب، این موضوع خلاف آئین نامه نبوده است و شما آن را بسط دادید چرا که ماده 97 می گوید که جلسه اگر بیش از 4 ساعت بود ما رأی گیری کنیم، اینجا یک جلسه مستقل است و قرآن قرائت می شود و مثل بقیه جلسه ها تشکیل می شود لذا استناد شما به ماده 97 وارد نیست.

وی افزود: جلسات مجلس براساس نظرات هیات رئیسه تشکیل می شود و آن را تشخیص می دهد، ما این جا رأی گرفتیم و نمایندگان محترم به این قضیه رأی دادند، ما مباحثه نمی کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet