هدر موبایل
1398/03/21 11:30:13
سرویس فرهنگی
پژمانفر:

شورای فرهنگ عمومی ورود ویژه به مسائل فرهنگی داشته باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: شورای فرهنگ عمومی باید نسبت به فاصله بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی به عنوان دستگاه حاکم، ورود ویژه داشته باشد.
شورای فرهنگ عمومی ورود ویژه به مسائل فرهنگی داشته باشد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: شورای فرهنگ عمومی باید نسبت به فاصله بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی به عنوان دستگاه حاکم، ورود ویژه داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702100365698282.jpg شورای,فرهنگ,عمومی,ورود,ویژه,به,مسائل,فرهنگی,داشته,باشد Icana

نصرالله پژمانفر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اتفاقات اخیر از جمله سد لفور، مسائلی که در برخی مدارس افتاد، رواج بدحجابی و ریشه فاصله‌های فرهنگی، گفت: دو ضعف عمده باعث فاصله بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی در جامعه شده که شامل ضعف در پشتوانه فکری و پشتوانه فرهنگی است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: دستگاه‌های تاثیرگذار فرهنگی باید پشتوانه فکری و فرهنگی داشته باشند اما متاسفانه کار تبلیغی نمی‌کنند و از طرف دیگر دشمنان نیز کار تخریبی انجام می‌دهند؛ به عبارت دیگر هم از جهت اثباتی و هم از جهت سلبی قدرت دفاع خوبی را برای خود ایجاد نکردیم.

شورای فرهنگ عمومی باید نسبت به فاصله بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی به عنوان دستگاه حاکم، ورود ویژه داشته باشد

ضعف فرهنگی بیشتر از طرف دستگاه‌های اجرایی است

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر اینکه منطق اعتقادات ما کاملا روشن و شفاف است و توانمندی لازم را دارد افزود: بنده ضعف را فقط از طرف دستگاه‌های اجرایی خودمان می‌دانم؛ ریشه این مسائل در این است که از جهات اثباتی و سلبی ضعیف عمل کردیم یعنی به شبهاتی که ایجاد کردند، به خوبی پاسخ ندادیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه متولیان امر در این زمینه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان‌های تبلیغاتی و دستگاه‌های دینی هستند، تصریح کرد: تمام این دستگاه‌ها باید نسبت به این موضوع وظیفه خود را انجام دهند و بنده فکر می‌کنم این یک بحث جدی است و شورای فرهنگ عمومی باید نسبت به این موضوع به عنوان دستگاه حاکم، ورود ویژه داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet