هدر موبایل
1398/03/21 11:30:00
سرویس فرهنگی
سالک:

مشکلات فرهنگی بین دولت‌ها همانند توپ فوتبال رد و بدل می‌شود

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بحث فرهنگ بین دولت‌ها همانند توپ فوتبال رد و بدل می‌شود و همه قول می‌دهند اما کسی پای کار نیامده و شاهد این موضوع هستیم.
مشکلات فرهنگی بین دولت‌ها همانند توپ فوتبال رد و بدل می‌شود نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بحث فرهنگ بین دولت‌ها همانند توپ فوتبال رد و بدل می‌شود و همه قول می‌دهند اما کسی پای کار نیامده و شاهد این موضوع هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101164831066.jpg مشکلات,فرهنگی,بین,دولت‌ها,همانند,توپ,فوتبال,رد,و,بدل,می‌شود Icana

احمد سالک در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فاصله‌ای که بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی در جامعه در حال ایجاد است، گفت: چند موضوع، عامل این فاصله است؛ اولین عامل از داخل کشور بوده و کسانی که در دستگاه‌های مختلف مسئول احیای ارزش‌های دینی و مقابله با هرگونه فساد مثل بی‌بند و باری‌ها و ولنگاری فرهنگی هستند، باید برای رفع این فاصله تلاش کنند.

بحث فرهنگ بین دولت‌ها همانند توپ فوتبال رد و بدل می‌شود و همه قول می‌دهند اما کسی پای کار نیامده و شاهد این موضوع هستیم

خود تحریمی عامل ولنگاری می‌شود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد: عامل دوم این است که دستگاه‌ها ضوابط قانونی مطرح شده را اجرا نمی‌کنند و شاهد عدم اجرای قانون در این زمینه هستیم؛ عامل سوم این است که یک نوع خودتحریمی در این جهت وجود دارد که باعث رشد فقر و فساد می‌شود و عامل ولنگاری بیشتری خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر نبود اشتغال در جامعه و کسانی که قول برای اشتغال دادند و کاری نکردند، از عوامل این مسئله هستند. حاشیه‌نشینی از مسائل دیگری است که به این نوع فسادها دامن می‌زند و مطالبی از این دست بسیار است که به آنها باید به عنوان آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی نگاه کرد.

وی با اشاره به رشد ابزار تکنولوژی در جهان به عنوان ابزار خارجی تصریح کرد: فضای مجازی، ماهواره‌ها و مدیریتی که در این جهت راجع‌به اعتبارزدایی و اعتمادزدایی از نظام جمهوری اسلامی و مسئله ولایت و مسائلی که در این زمینه وجود دارد مطرح می‌شود، می‌تواند به عنوان ابزار خارجی موثر باشد؛ از طرف دیگر شستشوی مغزی نسل جوان از پایین‌ترین سن با گرفتاری‌های مختلفی که وجود دارد و مطالبی که خانواده‌ها دارند نیز از دیگر عوامل است.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به نظر می‌رسد که مجموعه جریانات داخلی و خارجی موجب رشد ولنگاری فرهنگی است و باید مجلس، دولت، قوه قضاییه و سایر نهادها به صورت جدی پای این کار بایستند چراکه نمی‌شود ارزش‌ها را رها کرد تا تبدیل به ضد ارزش شود.

مشکلات فرهنگی بین دولت‌ها همانند توپ فوتبال رد و بدل می‌شود

سالک در پاسخ به این سوال که دستگاه‌های متولی امر چه کسانی هستند و در کجا طی این چند سال کم گذاشته شده، گفت: شاهد این هستیم که بحث فرهنگ بین دولت‌ها همانند توپ فوتبال رد و بدل می‌شود و همه قول می‌دهند اما کسی پای کار نیامده و شاهد این موضوع هستیم. چنانچه به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی نگاه کنیم می‌بینیم که دستگاه‌ها چگونه برخورد می‌کنند.

تعهد و مدیریت بین مسئولان ضعیف است

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: در مصوبات مجلس قانون امر به معروف و قانون‌های دیگر مطرح است و نسبت به آن بی‌مهری می‌شود بنابراین تعهد، مدیریت و باوری که باید در مدیران و مسئولان برای اجرای قانون باشد، ضعیف است و گرفتار آن هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet