هدر موبایل
1388/07/14 14:06:00
سرویس بین الملل

دیدار هیات پارلمانی ایران با وزیر تجارت خارجی و روابط اقتصادی بوسنی و هرزگوین

**هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر رسمی خود به بوسنی هرزگوین، پیش از ظهر امروز سه‌شنبه با "ملادن زیرویوویچ"، وزیر تجارت خارجی و روابط اقتصادی بوسنی و هرزگوین ملاقات کرد.

در این ملاقات، وزیر تجارت خارجی بوسنی هرزگوین با استقبال از گسترش روابط اقتصادی و تجاری میان ایران و بوسنی هرزگوین، از آمادگی کشورش برای گسترش،‌همکاری‌های مشترک اقتصادی، صنعتی و به ویژه صنعت خودروسازی خبرداد. وی ابراز امیدواری کرد: کمیسیون مشترک اقتصادی میان دو کشور هر چه زودتر تشکیل شود.

وزیر تجارت خارجی بوسنی هرزگوین در بخش دیگری از سخنان خود از حمایت جمهوری اسلامی ایران در عضویت بوسنی هرزگوین در اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل، قدردانی کرد.

وزیر تجارت خارجی بوسنی در پایان سخنان خود با اشاره به تعرفه توجیهی فی‌مابین دو کشور و ضمن تشکر از مجلس شورای اسلامی و مجلس بوسنی هرزگوین در تصویب آن ، افزود: با این مصوبه زمینه مناسبی در ارتقاء سطح مبادلات تجاری میان دو کشور فراهم می‌شود. وی همچنین ابراز امیدواری کرد: همکاری مشترک اقتصادی دو کشور در کلیه زمینه‌های اقتصادی و تجاری و صنعتی،‌گسترش یابد.

در ادامه این ملاقات آقای جعفرزاده رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بوسنی هرزگوین با تاکید بر حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی از توافقنامه‌های به عمل آمده فی‌مابین دو کشور گفت: دولت و مجلس از هر نوع توافقنامه‌ای در جهت افزایش مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور حمایت می‌کند.

وی همچنین افزود: مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد هرگونه موانعی که برسر گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری قرار گیرد، ازمیان بردارد.

آقای جعفرزاده همچنین ضمن ابراز امیدواری نسبت به اجرای کلیه توافقنامه‌های به عمل آمده میان دو کشور هر چه زودتر، افزود: مجلس شورای اسلامی تمام تلاش خود را جهت عملیاتی کردن توافقنامه‌های فی‌ما بین بکار می‌بندد و حتی از زمینه‌های جدید همکاری‌ مشترک اقتصادی نیز حمایت می‌کند.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود بر مراودات و تبادل هیات در سطوح مختلف در جهت همکاری‌های مشترک در عرصه‌های اقتصادی،‌بازرگانی و صنعتی میان دو کشور تاکید کرد. هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران همچنین یک ملاقات جداگانه‌ای با رییس و اعضاء کمیسیون تجارت خارجی و گمرک مجلس بوسنی هرزگوین شرکت کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet