هدر اصلی
1398/03/21 11:52:45
سرویس فرهنگی
سلطانی‌فر در گفت‌وگو با خانه ملت:

حوزه ورزش بعد از ۵۰ سال قانون‌دار می‌شود

وزیر ورزش و جوانان می‌گوید از سال ۱۳۵۰ تا کنون، قانون جدیدی برای حوزه ورزش تصویب نشده است.
حوزه ورزش بعد از ۵۰ سال قانون‌دار می‌شود وزیر ورزش و جوانان می‌گوید از سال 1350 تا کنون، قانون جدیدی برای حوزه ورزش تصویب نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201708104015083408.jpg حوزه,ورزش,بعد,از,۵۰,سال,قانون‌دار,می‌شود Icana

مسعود سلطانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بررسی لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان در صحن مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم با همراهی نمایندگان مجلس و تصویب قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان، حوزه ورزش بعد از حدود ۵۰ سال دارای قانون شود زیرا قانون تربیت بدنی مربوط به سال ۱۳۵۰ است که حدود 48 سال بدون تغییر باقی مانده بود.

وزیر ورزش و جوانان افزود: از سال 1389 نیز که وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد، بدون قانون مانده بود.

سلطانی‌فر تاکید کرد: البته لایحه مربوطه دو سال پیش به مجلس ارسال شده بود اما در کمیسیون‌های مختلف مجلس در حال بررسی بود.

چرا سلطانی‌فر برای بررسی کلیات لایحه وزارت ورزش به مجلس نیامد؟

وزیر ورزش و جوانان درباره عدم حضور خود در جلسه بررسی کلیات این لایحه گفت: آیین‌نامه داخلی مجلس تکلیفی در این باره ندارد و می‌گوید وزیر و معاونان او می‌توانند در جلسه علنی صحن مجلس حضور داشته باشند، به همین دلیل معاونین مربوطه حضور داشتند.

عمر قانون وظایف وزارت ورزش و جوانان چقدر خواهد بود؟

وی همچنین درباره این نکته که بحث انتزاع جوانان از وزارت ورزش و جوانان مطرح است و لایحه وظایف وزارت ورزش و جوانان چقدر می‌تواند عمر داشته باشد، توضیح داد: این قانون که تصویب شود، ممکن است یک ماه بعد از آن بحث جدا شدن جوانان و تشکیل سازمان ملی جوانان به تصویب برسد، در هر صورت ما موظف به اجرای قانون هستیم.

این عضو هیئت دولت دوازدهم تاکید کرد: البته قانون به گونه‌ای تنظیم شده که به محض آنکه انتزاع یا هر اتفاق دیگری رخ دهد، تمام قسمت‌های مربوط به جوانان به راحتی قابل جداسازی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet