هدر موبایل
1388/07/15 16:01:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار سفیر انگلیس:

سیاست‌های تندروانه لندن کمکی به دو کشور نمی‌کند

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سیاست‌های تندروانه فعلی انگلیس کمکی به مناسبات دو کشور نمی‌کند.

"سایمون گس" سفیر جدید انگلیس در تهران ظهر روز چهارشنبه با علاء الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار بروجردی با اشاره به تاریخ پرفراز و نشیب روابط دو کشور و تحولات مختلف ناشی از آن گفت: افکار عمومی ایران، همواره نوعی بدبینی را نسبت به سیاست‌های انگلیس در درون خود داشته است و سفیر انگلیس در جمهوری اسلامی ایران باید همت خود بر رفع این بدبینی‌ها قرار دهد.

وی با اشاره به برخی از مشکلات موجود در مسیر گسترش روابط با انگلیس از جمله خارج کردن نام منافقین از لیست گروه‌های تروریستی و پیش‌گامی این کشور در تنظیم قطعنامه‌های تحریم علیه ایران اظهار کرد: سیاست‌های فعلی انگلیس نسبت به جمهوری اسلامی ایران کمکی به توسعه مناسبات دو کشور نمی‌کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با انتقاد از مواضع تندروانه انگلیس در قبال موضوع هسته‌ای کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران مسیر روشنی را در همکاری‌ها و مذاکرات خود با کشورهای عضو گروه 1+5 در گفتگوهای اخیر در ژنو طی کرد و با ارائه بسته پیشنهادی،‌ گامی مثبت در جهت حل و فصل مسائل و ابهامات موجود برداشته است.

در ادامه این دیدار همچنین سایمون گس،‌ سفیر انگلیس در تهران،‌ جمهوری اسلامی ایران را کشور مهم و برخوردار از تاریخ غنی فرهنگی و تمدنی خواند و ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران به عنوان سفیر کشورش گفت: تمام تلاش خود را در جهت کمک به رفع بدبینی‌ها و سوء تفاهم‌های فی‌مابین به کار خواهد برد.

وی در ارتباط با موضوع گروهک منافقین نیز گفت: دولت انگلیس این گروه را در کشور یک گروه رسمی نمی‌داند و برای آن احترام و شانی قائل نیست و از تاریخچه فعالیت‌های تروریستی این گروه نیز کاملاً آگاهی دارد.

سفیر انگلیس در ادامه همچنین دخالت کشورش در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری در کشورمان را منتفی دانست.

وی در مورد موضوع هسته‌ای کشورمان نیز خاطر نشان ساخت: انگلیس از حق مسلم جمهوری اسلامی در دسترسی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای براساس ان.پی. تی حمایت می‌کند و ادامه مذاکرات برای رفع سوء تفاهم‌ها و حل و فصل کامل مسئله هسته‌ای را ضروری می‌داند و مورد تاکید قرار می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet