هدر موبایل
1398/03/21 12:34:29
سرویس صحن
خجسته در تذکر شفاهی:

بیت المال به طرق مختلف به افراد خاص داده می شود

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در تذکر شفاهی به وزیر اقتصاد گفت: متاسفانه بنگاه های دولتی یکی پس از دیگری از طریق رابطه و با مبلغ ناچیز واگذار می شود.
بیت المال به طرق مختلف به افراد خاص داده می شود نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در تذکر شفاهی به وزیر اقتصاد گفت: متاسفانه بنگاه های دولتی یکی پس از دیگری از طریق رابطه و با مبلغ ناچیز واگذار می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201905107550237417.jpg بیت,المال,به,طرق,مختلف,به,افراد,خاص,داده,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، امیر خجسته در نشست علنی امروز (سه شنبه، 21 خردادماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی گفت: تذکر اول من به وزیر اقتصاد در رابطه با واگذاری ها و خصوصی سازی ها است که متاسفانه می بینیم یکی پس از دیگری در واگذاری ها از هفت تپه گرفته تا پالایشگاه کرمانشاه و واگذاری های ادارات غله و سیلو از طریق رابطه عمل شده و با مبلغ ناچیز واگذار می شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، تاکید کرد: در رابطه با سیلو و ادارات غله همدان با بررسی هایی که انجام دادیم یک دهم قیمت واگذار شده است که این موضوع باید تعیین تکلیف شود.

وی تاکید کرد: به وزیر کشاورزی و وزیر اقتصاد اعلام کردیم و تذکر دادیم که این پول باید برگردانده شود و قوه قضائیه و دستگاه های نظارتی باید ورود کنند؛ قیمت 160 میلیارد را 16 میلیارد واگذار کردند آن هم با بازپرداخت 10 ساله و بهای ناچیز.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، تاکید کرد: واگذاری های بیت المال به بخش خصوصی نباید به این سبک باشد، بیت المال به طرق مختلف به افراد خاص واگذار می شود و همه سکوت می کنند.

خجسته تاکید کرد: دستگاه های نظارتی مخصوصا وزارت اقتصاد و دولت باید این مسئله را مدنظر قرار دهند.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در ادامه مدر تذکری به هیات دولت و رئیس جمهور درباره مصوبه هایی که مجلس دارد را دولت به آن ها عمل نمی کند؛ افزود: آقای دکترلاریجانی، هیات رئیسه مجلس؛ این بحث عملی کردن مصوبات مجلس را نظارت کنید. نباید این طور باشد هرجایی که وزرا و هیات دولت نمی خواهند به مصوبات عمل نمی کنند.

خجسته در پایان متذکر شد: موضوع افزایش 400 هزار تومانی حقوق عملی نشده است و متاسفانه این موضوع بلاتکلیف مانده است، 3 ماه از سال می گذرد و باید تکلیف این افزایش حقوق کارمندان و کارگران مشخص شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet