هدر موبایل
1398/03/21 16:00:03
سرویس فرهنگی
در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح شد:

بازدید میدانی سیاوشی از مجموعه تئاتر شهر؛ انواع جرم‌ها و شلوغی‌هایی که طبیعی نیست

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به مشهود بودن انواع جرم‌ها و شلوغی‌ها در اطراف تئاتر شهر، از لزوم برگزاری جلسه‌ای با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط در این امر خبر داد.
بازدید میدانی سیاوشی از مجموعه تئاتر شهر؛ انواع جرم‌ها و شلوغی‌هایی که طبیعی نیست نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به مشهود بودن انواع جرم‌ها و شلوغی‌ها در اطراف تئاتر شهر، از لزوم برگزاری جلسه‌ای با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط در این امر خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906102192555613.jpg بازدید,میدانی,سیاوشی,از,مجموعه,تئاتر,شهر؛,انواع,جرم‌ها,و,شلوغی‌هایی,که,طبیعی,نیست Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بازدید میدانی خود از مجموعه تئاتر شهر گفت: به دنبال حادثه تیراندازی در اطراف تئاتر شهر بازدید میدانی به همراه دکتر اسدی مدیر تئاتر شهر از آن انجام شد و به این نتیجه رسیدیم که مقامات دیگری مانند سازمان میراث فرهنگی، کمیسیون فرهنگی شورای شهر، شهرداری تهران و معاونت فرهنگی آن، فرماندار شهر تهران به عنوان رئیس شورای تامین باید به این موضوع ورود پیدا کنند زیرا انواع جرم‌ها از خرید و فروش مواد مخدر گرفته تا دست‌فروش‌های بی‌حساب و کتابی که آنجا پراکنده شدند، از کودکان کاری که در حوض‌های اطراف تئاتر آب بازی می‌کنند تا دکه‌های غذا فروشی و جمعیت سیل‌آسایی که در این چهارراه مرکزی شهر تهران از مترو بیرون می‌آیند، صحنه‌های عجیب و غریبی ساخته است.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: علاوه بر اینها ساختمانی که در دوره شهرداری احمدی‌نژاد در ضلع جنوبی تئاتر شهر ایجاد شد که قبلا پارکینگ تئاتر شهر بود، هنوز بلاتکلیف باقی مانده است.

اهالی تئاتر نگران هستند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: در این بازدید تلاش شد برای حفظ ساختمان فیزیکی تئاتر شهر و کاهش دامنه آسیب‌ها و حریم درونی تئاتر شهر اقداماتی اندیشیده شود زیرا درگیری دو شب گذشته و تیراندازی بین دو گنگ در آنجا به گونه‌ای بود که نیروی انتظامی ناچار شد آن را به لابی تئاتر شهر بکشاند.

وی تاکید کرد: این امر برای اهالی و دست‌اندرکاران تئاتر نگران‌کننده بود زیرا عده‌ای مشغول تمرین و برخی سرگرم اجرای تئاتر بودند و به همین دلیل برای آنها ناراحت‌کننده بود.

سیاوشی گفت: استدلال برخی اهل فرهنگ این است که ظاهراً تعمدی در این امر وجود دارد که تمام این آسیب‌های اجتماعی از مسائل و رفتارهای غیر اخلاقی در پارک دانشجو تا خیل عظیم دستفروشان مواد مخدر، دکه‌های مواد غذایی و شلوغی‌های در اطراف تئاتر شهر وجود دارد و به نوعی یک تقابل با تئاتر است.

حریم فرهنگی تئاتر شهر باید برگردد

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: البته من فکر می‌کنم برداشتن حصاری که در سال ۱۳۸۰ انجام شد، یک کار اشتباه بود؛ حریم فرهنگی تئاتر شهر را از بین بردند در حالی که بازگشت به آن حریم و آن حصارها کار معقولی است.

وی افزود: تلاش داریم هفته بعد یک جلسه با این دستگاه‌ها داشته باشیم تا یک فکر عاجل برای این امر صورت گیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: تئاتر شهر فقط یک ساختمان تئاتری نیست بلکه نماد و اثر هنری و فرهنگی شهر تهران است و من به عنوان نماینده شهر تهران و عضو کمیسیون فرهنگی لازم می‌دانم حداکثر تلاش خود را برای حفظ این اثر هنری انجام دهم زیرا علی‌رغم اینکه ثبت اثر میراث ملی شده، در حال آسیب دیدن جدی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet