هدر موبایل
1398/03/22 09:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
یوسفی تشریح کرد:

آخرین وضعیت مردم سیل زده استان خوزستان

نماینده اهواز در توضیح آخرین وضعیت مردم سیل زده استان خوزستان گفت: در سیل اخیر ۸۰ هزار نفر درگیر شدند که ۴۰ هزار نفر اسکان یافته و ۹۷ اردوگاه احداث شد.
آخرین وضعیت مردم سیل زده استان خوزستان نماینده اهواز در توضیح آخرین وضعیت مردم سیل زده استان خوزستان گفت: در سیل اخیر ۸۰ هزار نفر درگیر شدند که ۴۰ هزار نفر اسکان یافته و ۹۷ اردوگاه احداث شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201904102905952888.jpg آخرین,وضعیت,مردم,سیل,زده,استان,خوزستان Icana
  • به گزارش خبرگزاری خانه ملت، همایون یوسفی  در توضیح آخرین وضعیت مردم سیل زده استان خوزستان گفت: در سیل اخیر ۸۰ هزار نفر درگیر شدند که ۴۰ هزار نفر اسکان یافته و ۹۷ اردوگاه احداث شد. تقریباً همه مردم به خانه‌ها برگشته، قرار شده برای جبران خسارات واحدهای مسکونی مبالغی به عنوان کمک بلاعوض و مبالغی تحت عنوان وام کم بهره اختصاص پیدا کند.

وی افزود: قرار شد برای زمین‌های کشاورزی هم به اندازه هر هکتار زمین‌های آبی مبلغی به عنوان کمک بلاعوض و مبلغی به عنوان وام قرض‌الحسنه اختصاص یابد. به همین نسبت برای زمین‌های دیم هم مبالغی اختصاص پیدا می‌کند.

به گفته یوسفی برای جبران خسارت به دام‌ها مبالغی در نظر گرفته شده است. مثلاً ۵۰۰ هزار تومان به ازای هر دام سبک داده می‌شود. قرار شد سیمان لازم برای ساخت و سازها از طرف بنیاد مسکن داده شود و میلگرد هم با هماهنگی‌ها بدهند. البته پارسال با هماهنگی‌های انجام شده با بنیاد برکت ۱۴۰ هزار واحد مسکونی در روستاها بیمه شده و از آن محل مبالغی برای واحدهای مسکونی هم داده می‌شود.

نماینده اهواز همچنین اظهار کرد: پکیج‌های لوازم خانگی شامل یخچال، فرش، سرویس آشپزخانه، اجاق گاز و امثالهم هم از طرف بنیاد برکت و وزارت نفت آماده شده که در اختیار سیل زدگان قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا وی در پایان گفت که احتمالاً افراد دیگری در اردوگاه‌ها مستقر نیستند.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet