هدر موبایل
1398/03/22 13:50:46
سرویس سیاسی
امیرحسنخانی:

آمادگی افزایش غنی‌سازی اورانیوم بیش از سطح مقرر در برجام را داریم

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی معتقد است بعد از پایان مهلت ۶۰ روزه به اروپایی‌ها آماده‌ایم تا غنی‌سازی هسته‌ای را به بیش از ظرفیت تعیین شده در برجام افزایش دهیم.
آمادگی افزایش غنی‌سازی اورانیوم بیش از سطح مقرر در برجام را داریم نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی معتقد است بعد از پایان مهلت 60 روزه به اروپایی‌ها آماده‌ایم تا غنی‌سازی هسته‌ای را به بیش از ظرفیت تعیین شده در برجام افزایش دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201605101054644543.jpg آمادگی,افزایش,غنی‌سازی,اورانیوم,بیش,از,سطح,مقرر,در,برجام,را,داریم Icana

محمدرضا امیرحسنخانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به اظهارات وزیر خارجه آلمان درباره اینکه اروپا نمی‌تواند معجزه‌ای در برجام داشته باشد و تنها می‌تواند کانال مالی را پیگیری کند، گفت: اینگونه اقدامات غربی ها نباید باعث دل بستن ما به آنها شود.

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در حال حاضر نیز می گوییم ای کاش دولت به برجام دل نبسته بود و تمام اقدامات خود را به برجام و مسائل حوزه سیاست خارجی منعطف نمی کرد.

باید خود را در شرایط جنگ اقتصادی با اروپا و آمریکا ببینیم و توان داخلی خود را برای این مبارزه تقویت کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت باید به نیروی درون نگاه می کرد، اظهار داشت: در حال حاضر نیز اعتقاد ما بر این است که باید خود را در شرایط جنگ اقتصادی با اروپایی ها و آمریکایی ها ببینیم و خود را مسلح کرده و صرفا از ظرفیت داخلی استفاده کنیم و با تقویت توان داخلی خود باعث شویم فشارها کاهش یابد.

امیرحسنخانی در ادامه با یادآوری این مطلب که دنیای امروز تک قطبی نبوده و تبدیل به یک دهکده جهانی شده ایم، عنوان کرد: اگر ما قابلیت های مختلف خود را توسعه داده بودیم و به موقع از آن استفاده می کردیم می توانستیم حرف بیشتری برای گفتن داشته باشیم چنانچه در حال حاضر در حوزه هسته ای و غنی سازی اورانیوم حرفی برای گفتن داریم و حتی می توانیم بیش از چیزی که در حال حاضر هستیم از آن استفاده کنیم.

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم مسائل هرگونه که شورای عالی امنیت ملی صلاح بداند جلو می رود اما قطعا این توان در ما وجود دارد که پیشرفت هسته ای خود را افزایش دهیم و دانشمندان ما نیز در این حوزه دارای ظرفیت هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet