هدر موبایل
1398/03/22 15:51:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی با بیان اینکه تحریم اینستکس امر بعید نیست:

اروپایی‌ها توانایی همراهی با ایران و مقابله با آمریکا را ندارند

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه تحریم اینستکس امر بعید نیست، گفت: آمریکایی‌ها به دنبال بستن همه روزنه‌های ارتباطی ایران هستند، اروپایی‌ها هم توانایی همراهی با ایران و مقابله با آمریکا را ندارند.
اروپایی‌ها توانایی همراهی با ایران و مقابله با آمریکا را ندارند عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه تحریم اینستکس امر بعید نیست، گفت: آمریکایی‌ها به دنبال بستن همه روزنه‌های ارتباطی ایران هستند، اروپایی‌ها هم توانایی همراهی با ایران و مقابله با آمریکا را ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903102410546741.jpg اروپایی‌ها,توانایی,همراهی,با,ایران,و,مقابله,با,آمریکا,را,ندارند Icana

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به گزارش بلومبرگ مبنی بر تلاش آمریکا برای تحریم نهاد مالی متناظر ایرانی اینستکس، گفت: بدعهدی‌های آمریکا و خروج از برجام از روی کینه‌ها و عداوت قبل بود اما سیاست آمریکا همچنان فشار حداکثری به ایران است هرچند در ظاهر اذعان دارند که مراودات نفتی و هسته‌ای جمهوری اسلامی را مورد نظر قرار دادند.

آمریکایی‌ها به دنبال بستن تمام روزنه‌های ارتباطی ایران و کسب درآمدهای ارزی است

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تحریم پتروشیمی به بهانه قرارداد با قرارگاه خاتم هم بهانه بود زیرا آمریکا به دنبال تمام روزنه‌های ایران هستند،  هر روزنه‌ای که ایران به واسطه آن درآمد داشته باشد یا از آن طریق بخواهد درآمد ارزی خود را تامین کند.

وی افزود: پس از تشدید تحریم‌های نفتی امید‌ها به سمت صادرات محصولات پتروشیمی و غیرنفتی بود که بعد از مدت کوتاهی آمریکا این بخش را هم مورد تحریم قرار داد، این نشان می‌دهد هیچ بعید نیست که روزنه که اروپا به دنبال آن است تا در قالب اینستکس راه اندازی کند را هم تحریم کنند.

اروپایی‌ها توانمندی و آمادگی کافی برای همراهی با ایران را ندارند

ابراهیمی معتقد است: اروپا توانمندی و آمادگی کافی برای همراهی با ایران و مقابله با تحریم‌های آمریکا را ندارد هرچند رفتار دیپلماتیک آنها و اظهارنظرها حداکثر همراهی را نشان می‌دهد. اروپایی‌ها نمی‌توانند اقدام عملی داشته باشند زیرا عمده شرکت‌های اروپایی با آمریکا منافع مشترک یا سرمایه‌گذاری مشترک دارند از این رو منافع خود را به خطر نمی‌اندازند.

وی با بیان اینکه ایران در این سال‌ها در کسب منابفع مشترک با دیگر کشورها کوتاهی کرده است، گفت: این موضوع سبب شده تا تهدیدات ما برای آنها قابل توجه نباشد لذا به چند دلیل آسیب پذیر شدیم.

انتقاد از وابستگی ایران به نفت و عدم رعایت عدالت در توزیع ثروت

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما نه تنها قانون را درست اجرا نکردیم و هر روز به نفت وابسته‌تر شدیم، بلکه با سایر کشورهای دنیا منافع مشترک ایجاد نکردیم و از همه مهتر در داخل کشور، عدالت را در توزیع ثروت رعایت نکردیم لذا بخشی از مردم فقیر و بخش بی‌دلیل غنی شدند و فاصله طبقاتی افزایش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در صفحه توئیترش با اشاره به گزارش بلومبرگ درباره تلاش آمریکا برای تحریم اینستکس نوشت: «بنا به گزارش خبرنگار بلومبرگ، آمریکا در حال بررسی تحریم نهاد مالی متناظر ایرانی اینستکس است. با این تحریم، اینستکس عملا نابود شده و دیپلماسی اروپا به شکست کامل می‌رسد. امید که حالا همه متوجه شوند که بزرگترین تهدید علیه برجام و امنیت منطقه سیاست تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران است.»/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet