هدر موبایل
1388/07/15 19:25:00
سرویس سیاسی
فراخوان رییس مجلس شورای اسلامی برای دفاع از مسجدالاقصی:

دفاع از قدس وظیفه شرعی همه مسلمانان است

**رییس مجلس شورای اسلامی دفاع از قدس و مسجدالاقصی یک وظیفه شرعی اسلامی برای عموم مسلمین دانست که بر عهده آنان است.

به گزارش خانه ملت، دکتر "علی لاریجانی"  در نامه‌ای به رییسان مجلس‌های کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی از آنان خواست در دفاع از مسجدالاقصی و سایر اماکن مقدس شهر قدس از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

در نامه رییس مجلس شورای اسلامی آمده است:

 

عالیجنابان؛ رییسان مجلس‌های کشورهای عضو اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

"سبحان الذی اسری بعیده لیلا من المسجد الحرام الی المسجد الاقصی الذی بارکنا حوله..."

تداوم اقدامات زنجیره‌یی صهیونیست‌ها در تجاوز و تعدی به حقوق فلسطینیان این جنایتکاران را چنان مغرور و سرمست ساخته و بر این باور باطل واداشته است که می‌توانند روند یهودی‌سازی و اسراییلی کردن بیت‌المقدس را شتاب بخشند.

در بیش از چهل سالی که از اشغال نخستین قبله و سومین حرم شریف مسلمانان سپری شده است، اسراییل تلاش غیرقانونی و ضدانسانی و تجاوزکارانه خود را به کار بسته است تا هویت اسلامی ـ عربی این شهر را تغییر دهد و در این مسیر پیش از هر چیز به تغییر ترکیب جمعیتی آن همت گمارد. اما متاسفانه اینک در شرایطی به سر می‌بریم که به دلیل برخی اشتباهات برخلاف گذشته صهیونیست‌ها دیگر ابائی از به زبان آوردن این سیاست خود ندارد. اگر در گذشته عملا به این کار مبادرت می‌کردند، اما اینک ضمن تشدید اقدامات خود حتی شرط ادامه مذاکرات صلح پوشالی را پذیرش یهودی بودن اسراییل از سوی مذاکره کنندگان فلسطینی قرار داده‌اند.

درست در چنین شرایطی است که اقدامات این رژیم غاصب برای تغییر هویت این شهر مقدس چنان اوج می‌گیرد که می‌رود تا اقداماتی جدی برای تغییر وضعیت مسجدالاقصی به مرحله اجرا درآید.

پس از آن که با تمسک به توهم وجود معبد سلیمان در طبقات زیرین مسجدالاقصی مجموعه‌ای دیگر در زیر آن بنا کرده‌اند که شبکه به هم پیوسته و گسترده‌ای از تونل‌ها را تشکیل می‌دهد، اینک دامنه مقدسات ادعایی آنان به جایی رسیده که تصمیم دارند در مرحله نخست مشارکت خود با مسلمانان در حرم مسجدالاقصی را بر مسلمانان تحمیل کنند تا راه را برای سیطره نهایی بر آن مکان مقدس فراهم کنند. این همان سیاستی است که شارون جلاد صبرا و شتیلا در سال 2000 با ورود خود به مسجدالاقصی پیگیری می‌کرد که منجر به انتفاضه مسجدالاقصی شد و این همان سیاستی است که در جدا کردن دیوار براق و باب المغاربه و کلیسای قیامت اجرا کرده است.

عالیجنابان؛

گرچه مردم غیور فلسطین به ویژه اهالی قدس و ساکنان سرزمین‌های اشغالی سال 1948، با نهایت استواری به دفاع از مقدسات مسلمانان پرداخته و تنها سرمایه ارزشمند یعنی جان خود را در این مسیر به درگاه الهی تقدیم نموده‌اند، اما دفاع از قدس و مسجدالاقصی یک وظیفه شرعی اسلامی برای عموم مسلمین است که بر عهده آنان است.

بر این اساس و بنا به ضرورت از همه همکاران محترم تقاضا دارد اقدامات ارزشمند خویش در دفاع از این حرم قدسی را گسترش داده و در دفاع از مسجدالاقصی و سایر اماکن مقدس شهر قدس از هیچ تلاشی فروگذار نکنند؛ زیرا در حال حاضر دفاع از این شهر مقدس بیش از هر زمان دیگری به مجموعه‌ای از اقدامات هماهنگ و در ابعاد مختلف بین‌المللی، تبلیغاتی، اقتصادی و هم‌چنین حمایت مالی در این روند البته با هماهنگی و همکاری مجالس کشورهای عضو با یکدیگر نیازمند است.

در این راستا مجلس شورای اسلامی ایران پیشنهاد می‌کند کشورهای عضو در جلسه مشورتی 27 مهرماه 1388 در حاشیه اجلاس IPU در ژنو رایزنی و تبادل نظر کنند.

امید است که به لطف خداوند و با مشارکت شما نمایندگان ملت‌های اسلامی در این مهم بخشی از دین خود را نسبت به این حرم مقدس ادا کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet