هدر موبایل
1398/03/22 14:12:42
سرویس اقتصادی
شهریاری با اشاره به مصائب ناتمام مستأجران در کشور مطرح کرد؛

زندگی 60 درصد آلمانی‌ها در مساکن استیجاری به دلیل ثبات بازار

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تولید مسکن استیجاری نقش مستقیمی در بهبود وضعیت بازار اجاره مسکن خواهد داشت.
زندگی 60 درصد آلمانی‌ها در مساکن استیجاری به دلیل ثبات بازار عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تولید مسکن استیجاری نقش مستقیمی در بهبود وضعیت بازار اجاره مسکن خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201803101460706840.jpg زندگی,60,درصد,آلمانی‌ها,در,مساکن,استیجاری,به,دلیل,ثبات,بازار Icana

سیدکمال الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رویکرد جدید وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن استیجاری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به طور حتم تولید مسکن استیجاری نقش مستقیمی در بهبود وضعیت بازار اجاره مسکن خواهد داشت، در شرایط کنونی به دلیل کمبود مسکن برای اجاره به متقاضیان، عملا زمینه برای افزایش قیمت ها فراهم شده است.

دفتر املاک

60 درصد شهروندان آلمانی در مساکن استیجاری زندگی می کنند

در شرایط کنونی تولید مسکن استیجاری در تمام کشورها، امری مرسوم است، به طور مثال در کشور آلمان، بالای 60 درصد از شهروندان در مساکن استیجاری زندگی می کنند

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی تولید مسکن استیجاری در تمام کشورها، امری مرسوم است، به طور مثال در کشور آلمان، بالای 60 درصد از شهروندان در مساکن استیجاری زندگی می کنند، البته فضای بازار اجاره ایران با این کشورها متفاوت است، در کشورهای اروپایی قراردادهای اجاره 10، 20 و 30 ساله بوده و نرخ افزایش قیمت در سال آینده کاملا مشخص است، از این رو ضرورتی ندارد که ملک را خریداری کنند.

وی ادامه داد: اما در ایران قراردادهای اجاره مسکن یک ساله بوده و خانوارها همواره در تب و تاب اجاره خانه جدید قرار دارند، همچنین نرخ اجاره مسکن به هیچ وجه مشخص نیست و امکان دارد که قیمت ها برای سال های آینده افزایش چشمگیر داشته باشد.

فرهنگ استیجاری در ایران وجود ندارد؛ مدیران بزرگ اروپایی در خانه‌های اجاره ای زندگی می کنند

وی تصریح کرد: متأسفانه در کشور ما به دلیل وجود ارزش تملک و اعتبار اجتماعی، خریداری ملک همواره رونق داشته و این مسئله موجب افزایش قیمت ها می شود، از طرفی در ایران هنوز فرهنگ استیجاری جای نیفتاده، این در حالی است که در یک کشور اروپایی، مدیران بزرگ شرکت های تجاری با درآمد بالای 30 هزار یورو، در مساکن استیجاری زندگی می کنند.

شهریاری ادامه داد: به نظر من یکی از راه کارهای مدیریت بازار اجاره مسکن، ارتقا و ترویج فرهنگ زندگی استیجاری است، در آن زمان با کاهش تقاضا، می توان در جهت کاهش قیمت ها و مدیریت بازار اقدام کرد.

مسکن استیجاری باید توسط دولت، شهرداری ها و بخش خصوصی تولید شود

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: البته در کشورهای اروپایی، تولید و مدیریت مسکن استیجاری توسط دولت ها یا شهرداری ها انجام می شود، حال ما می توانیم در این راستا و برای تولید مسکن جهت اجاره از ظرفیت های بخش خصوصی و سرمایه گذاران استفاده کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet