هدر موبایل
1398/03/22 14:11:10
سرویس فرهنگی
با پادرمیانی مازنی؛

اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات صاحب مکانی در منطقه یک شد

سالها بود که ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات در دهکده المپیک واقع شده بود، اما با پا در میانی مازنی و همکاری شهرداری منطقه یک، آنها دارای مکانی در محل خدمت خود خواهند شد.
اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات صاحب مکانی در منطقه یک شد سالها بود که ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات در دهکده المپیک واقع شده بود، اما با پا در میانی مازنی و همکاری شهرداری منطقه یک، آنها دارای مکانی در محل خدمت خود خواهند شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906107761358257.jpg اداره,فرهنگ,و,ارشاد,شمیرانات,صاحب,مکانی,در,منطقه,یک,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، احمد مازنی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در جلسه‌ای که صبح امروز (چهارشنبه، 23 خرداد) در محل کمیسیون فرهنگی مجلس برگزار شد، با حضور فرماندار شمیرانات، شهردار منطقه یک، نماینده شورای شهر تهران، مسئول شورای شهرستان شمیرانات و لواسان و مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران، موضوع "ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات" را مورد بررسی قرار داد که نهایتا با همکاری شهرداری منطقه یک مقرر شد به صورت موقت، ساختمانی به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات واگذار شود.

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره این جلسه گفت: در این جلسه مسئله ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات در دستور کار بود که از حدود ۱۰ سال پیش به دلیل برخی مشکلات به صورت موقت در منطقه ۲۲ تهران (دهکده المپیک) مستقر شده و در نتیجه مردم و هنرمندان شمیرانات، لواسان، رودبار قصران برای انجام یک کار ساده اداری مربوط به حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی مجبور بودند مسیر طولانی طی کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: یک ماه پیش، من پس از دیداری در دفتر لواسانات با مسئولان ذیربط تماس گرفتم تا این مسئله حل شود و جلسه‌ای که امروز برگزار شد در همان راستا بود و مقرر شد ساختمانی مشخص در منطقه یک که جزئیات آن در صورتجلسه ذکر شده و متعلق به شهرداری منطقه یک است، تا روز 22 تیر ماه در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات قرار داده شود و مراسم گشایش و افتتاحیه نیز در روز ۲۳ تیر که مصادف با ۱۱ ذیقعده سالروز تولد امام رضا(ع) است، برگزار شود.

مازنی تاکید کرد: در این جلسه تصمیم گرفته شد که بین شهرداری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تهاتری صورت گیرد؛ یعنی با مدیریت فرمانداری، زمینی را که برای ساخت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات در نظر گرفته بودند با این ساختمان تهاتر کنند و در مرحله بعد این ساختمان در تملک اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: امیدواریم این قدم کوچکی که برداشته شده در جهت ارتقاء و تعالی فرهنگ و هنر این منطقه که ظرفیت هنری بالایی دارد و در راستای تکریم هنرمندان و اهالی فرهنگ شهرستان شمیرانات باشد.

قنبری: رویکرد شهرداری در این دوره فرهنگی است

همچنین در این جلسه داریوش قنبری معاون پارلمانی شهرداری تهران گفت: جای تاسف دارد که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات، ساختمان ندارد؛ کمااینکه در عرصه آموزشی هم این ضعف وجود دارد.

وی ادامه داد: سیستم برنامه‌ریزی در کشور روستا محور است یعنی روستاهایی وجود دارند که با وجود متروکه بودن، دارای بهترین مدرسه هستند که تبدیل به اصطبل شده است در حالی که در زمستان گذشته در بازدید از مدرسه بوعلی در دهکده ونک مشاهده کردم که بخشی از سقف آن ریخته بود.

قنبری با بیان اینکه این نوع نگاه به شهرها باید تغییر کند، افزود: نگاه درستی به شهرها علی‌الخصوص تهران وجود ندارد؛ ضمن آنکه در ارتباط با مسائل فرهنگی و آموزشی نیز دولت از خود سلب مسئولیت کرده است.

معاون پارلمانی شهرداری تهران درباره موضوع این جلسه توضیح داد: شهرداری در ارتباط با این موضوع مسئولیت مستقیم ندارد که به مراکز دولتی جا و مکان بدهد اما با توجه به اینکه رویکرد شهرداری در این دوره فرهنگی است، ما در حد توان و مقدورات خود کمک خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet