هدر موبایل
1398/03/22 14:23:44
سرویس اجتماعی
میرزایی نیکو با تاکید بر ضرورت حفظ امنیت و رعایت مقررات مطرح کرد؛

اشتغالزایی با احیاء "حیات شبانه تهران"

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: طرح حیات شبانه با به کارگیری افراد بیشتر در شیفت‌های اضافی می‌تواند در اشتغال‌زایی موثر باشد.
اشتغالزایی با احیاء "حیات شبانه تهران" عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: طرح حیات شبانه با به کارگیری افراد بیشتر در شیفت‌های اضافی می‌تواند در اشتغال‌زایی موثر باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905107084550394.jpg اشتغالزایی,با,احیاء,"حیات,شبانه,تهران" Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به حیات شبانه و بایدها و نبایدهای آن گفت: به نظر بنده هر چه که تلاش شود تا نشاط ، شادی، رفت و آمد و رفاه مردم مد نظر قرار گیرد، قابل توجه است و در این زمینه همه باید دست به دست یکدیگر دهند تا کار را جلو ببرند نه اینکه بخواهند صورت مسئله را پاک کنند.

طرح حیات شبانه با به کارگیری افراد بیشتر در شیفت‌های اضافی می‌تواند در اشتغال‌زایی موثر باشد

قوانین، سندیکا و اتحادیه‌ها در حیات شبانه نقش دارند

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، افزود: اینکه بگوییم از چه ساعتی به بعد همه باید تعطیل باشند هنر نکردیم البته در کشورهای دیگر سر یک ساعت معینی تمام مغازه‌ها می‌بندند و تنها برخی از رستوران‌ها یا مغازه‌ها و تفریح‌گاه‌ها باز هستند اما برخی از قوانین، امنیت، مقررات، سندیکا و اتحادیه در این مسئله دخیل است و صِرف اینکه تنها یک نهاد بگوید این طرح اجرا نشود درست نیست البته نیروی انتظامی مقصر نیست اما برای رستوران‌ها به ویژه در تابستان که مردم بتوانند از فضای خوب شبانه استفاده کنند، امر مهمی است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه شب‌های جمعه و تعطیلات در طرح حیات شبانه مدنظر قرار گیرد، تصریح کرد: این طرح برای تمام ساعت‌ها و تمام شبانه روز امکان پذیر نیست؛ حتی اگر در دنیا نگاه کنیم می‌بینیم که یکشنبه‌ها، شنبه‌ها یا پنج‌شنبه و جمعه چنین وضعیتی را دارند.

طرح حیات شبانه می‌تواند در اشتغال‌زایی موثر باشد

وی در پاسخ به این سوال که آیا چنین طرحی در ایجاد اشتغال موثر است، اظهار داشت: قطعا در اشتغال‌زایی موثر است؛ زمانی‌که شیفت فعالیتی اضافه می‌شود، قطعا افرادی نیز بدین منظور اضافه می‌شوند چراکه یک فرد نمی‌تواند 24 ساعته بایستد، کارها را بگرداند، به مردم سرویس دهد یا خدمات ارائه کند به همین منظور چنین طرحی می‌تواند برای افراد بیشتری اشتغال‌زایی ایجاد کند.

کمیته های مربوطه باید این طرح را جمع‌بندی کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: به نظر بنده مجموعه و کمیته‌ای که می‌تواند این طرح را به جمع‌بندی برساند، باید در هر استانی که کمیته‌های مربوطه را دارد، درباره این مسئله کار کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet