هدر موبایل
1398/03/25 00:31:26
سرویس سیاسی
مازنی:

اروپایی‌ها در برجام به ما بدهکارند

عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است انتظار داشتیم اتحادیه اروپا به عنوان یک قطب قدرتمند، مستقل از آمریکا تصمیم گرفته و عمل کند اما این کار انجام نشد.
اروپایی‌ها در برجام به ما بدهکارند عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است انتظار داشتیم اتحادیه اروپا به عنوان یک قطب قدرتمند، مستقل از آمریکا تصمیم گرفته و عمل کند اما این کار انجام نشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201812100085138280.jpg اروپایی‌ها,در,برجام,به,ما,بدهکارند Icana

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با بیان اینکه 30 روز از مهلت ایران به اروپا برای اجرای تعهدات برجام گذشت اما هیچ اقدامی از سوی آنها صورت نگرفت، گفت: از اروپایی ها گله داریم چرا که همواره در طول 40 سال گذشته زمانی که دو قطب شرق و غرب دنیا را در اختیار خود داشتند، اروپایی ها هیچ اقدام مثبتی در راستای تأثیرگذاری در حوزه بین الملل صورت ندادند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: زمانی اروپایی ها می توانستند از ضربات شوروی سابق و آمریکا بکاهند اما اکنون که تبدیل به یک اتحادیه شده اند انتظار بیشتری از آنها در حوزه قدرت بین الملل می رود که بتوانند از این ظرفیت به نفع خود و عقب نماندن از سایر کشورها استفاده کنند اما همچنان گوش به فرمان آمریکایی ها مانده اند و کشورهای دیگر در حال تبدیل به قطب شدن هستند.

دیپلماسی رسمی کشور به تنهایی نتوانسته است موفق عمل کند و به نظر می‌رسد می‌توان با فعال کردن دیپلماسی پارلمانی اندکی از بار دیپلماسی رسمی بکاهد.

وی در ادامه با بیان اینکه اروپایی ها ضعف زیادی در حوزه سیاست خارجی از خود نشان داده اند، عنوان کرد: از سوی دیگر توقعات و انتظارات به جایی که از آنها داشته ایم را برآورده نکرده اند لذا به دستگاه دیپلماسی کشور توصیه می کنیم متکی بر ظرفیت وزارت امور خارجه نباشد و به صورت مشخص از دیپلماسی پارلمانی نیز استفاده و این بخش را نیز فعال کند.

مازنی ادامه داد: تا کنون نمایندگان مجلس توانسته اند در حوزه توسعه روابط در جلساتی که با نمایندگان سایر کشورها داشته اند دستاوردهای خوبی به همراه بیاورند و به کاهش تنش ها نیز کمک کنند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه باید بر اساس سه اصلی که مقام معظم رهبری در حوزه سیاست خارجی تبیین فرمودند یعنی عزت، حکمت و مصلحت گام برداشت، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد اروپایی ها خیلی به ما بدهکار هستند و اگر کوتاهی بیشتری کنند باید موضع محکم تری در قبال آنها داشته باشیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet