هدر موبایل
1398/03/23 12:44:31
سرویس فرهنگی
محمدی:

کتاب‌های علوم انسانی یک بازنگری اساسی نیاز دارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با توجه به فناوری‌های جدید، کتاب‌های علوم انسانی در آموزش و پرورش به یک بازنگری اساسی نیاز دارد تا منطبق بر فناوری‌ها باشد.
کتاب‌های علوم انسانی یک بازنگری اساسی نیاز دارد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با توجه به فناوری‌های جدید، کتاب‌های علوم انسانی در آموزش و پرورش به یک بازنگری اساسی نیاز دارد تا منطبق بر فناوری‌ها باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105319773536.jpg کتاب‌های,علوم,انسانی,یک,بازنگری,اساسی,نیاز,دارد Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به قدیمی بودن محتوای کتاب‌های درسی گفت: یکی از ارکان آموزش و پرورش کتاب‌های درسی است و باید جامع و به روز باشد و همواره مورد بازنگری قرار گیرد چراکه این آموزش باید منطبق بر زمان باشد.

با توجه به فناوری‌های جدید، کتاب‌های علوم انسانی در آموزش و پرورش به یک بازنگری اساسی نیاز دارد

کتاب های علوم پایه نیاز به بازنگری ندارد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: اساسا دو نوع کتاب درسی وجود دارد که یکی کتاب‌های علوم پایه مثل فیزیک، شیمی و ریاضی است که خیلی قابل تغییر نیست مگر اینکه در این حوزه‌ها نظریه جدیدی وجود داشته باشد و معمولا کمتر اتفاق می‌افتد. البته محتوا و حجم این کتاب‌ها باید به گونه‌ای باشد که دانش‌آموز توان خواندن آن را داشته باشد و اساتید نیز باید بتوانند به راحتی آن را تدریس کنند.

مطالب کتاب درسی باید قابل فهم باشد

وی ادامه داد: در شرایط کشور ما این کتاب‌ها نسبتا خوب هستند و اساتید بر روی این کتاب‌ها خوب کار کردند اما در حوزه علوم انسانی لازم است تا کتاب‌ها مرتب بازنگری شود و مطالب بر اساس مبانی تنظیم شود و به گونه‌ای باشد که قابل فهم و درک باشد یعنی دانش‌آموز به راحتی درک کند و اساتید نیز مرتب مورد آموزش قرار گیرند.

کتاب‌های علوم انسانی در آموزش و پرورش به یک بازنگری اساسی نیاز دارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه به نظر می‌رسد که کتاب‌های علوم انسانی در آموزش و پرورش به یک بازنگری اساسی نیاز دارد، تصریح کرد: با توجه به حضور فناوری‌ها و تکنولوژی‌های جدید در آموزش، باید کتاب‌ها نیز منطبق بر فناوری‌های جدید باشد تا جوابگوی این امر باشد و اینجاست که برخی از حوزه‌های فنی حرفه‌ای و مهارتی نیز نیازمند بازنگری محتوای درسی هستند.

کتاب درسی، مبنا و پایه است

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار داشت: برخی از کتاب‌ها باید به طور مرتب از سوی اساتید مورد بازنگری قرار گیرد و برخی کتاب‌های دیگر در بازه زمانی معین باید بازنگری شوند اما به طور کلی کتاب درسی، مبنا و پایه است بنابراین آموزش و پرورش و نهادهایی که در این حوزه مسئول هستند باید همواره دقت کنند تا کتاب‌ها و مبانی درسی به روز باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet