هدر موبایل
1398/03/23 17:04:08
سرویس اجتماعی
کمالی پور:

وصول تعرفه‌های وکالت قانونمند می‌شود

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، از تلاش این کمیسیون برای تصویب قانونی جامع درجهت نظام‌مند کردن وصول تعرفه‌های وکلا و رفع ایراد و ابهامات موجود در نحوه پذیرش آزمون وکلا خبر داد.
وصول تعرفه‌های وکالت قانونمند می‌شود نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، از تلاش این کمیسیون برای تصویب قانونی جامع درجهت نظام‌مند کردن وصول تعرفه‌های وکلا و رفع ایراد و ابهامات موجود در نحوه پذیرش آزمون وکلا خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg وصول,تعرفه‌های,وکالت,قانونمند,می‌شود Icana

یحیی‌کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت‌، در مورد دریافتی نجومی برخی وکلا که نظارتی بر آن صورت نمی‌گیرد، گفت: در این مورد نسبت به آنچه در حوزه تعرفه‌ها مطرح می‌کنیم، عمومیت مطلقی وجود ندارد، اما حتی اگر تعداد محدودی از وکلا هم وجود داشته باشند که خارج از ضوابط، مقررات و تعرفه‌های موجود وجهی را دریافت کنند، به طور قطع قابل پیگیری و برخورد است.

وصول تعرفه‌های خارج از ضوابط برخی وکلا باعث بدبینی جامعه نسبت به این قشرشده است

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شاید وصول تعرفه‌ها یکی از چالش‌ها و ضعف‌هایی است که امروز مخالفان استقلال وکلا مطرح می‌کنند، گر چه در بین جامعه بزرگ وکلا تعداد زیادی افراد پاکدست وجود دارند که به غیر از تعرفه قانونی وجه دیگری را دریافت نمی‌کنند، اما وجود تعداد محدودی که خارج از ضوابط وجوهی را دریافت می‌کنند باعث شده تا بدبینی نسبت به این قشر ایجاد شود.

وی تصریح کرد: بی‌تردید در تصویب طرح‌ها و لوایحی که در حوزه وکالت مطرح می‌شود، موضوع تعرفه‌ها یکی از مباحث اساسی است که به آن پرداخته‌ایم و خواهیم پرداخت تا بتوانیم وصول تعرفه‌های وکلا را نظام‌مند کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: البته هنوز سازوکاری برای تحقق این مهم طراحی نشده است و به طور قطع راهکارهایی را برای آن در نظر داریم تا در نهایت بتوانیم به یک راهکار کلی برسیم  تا باعث شفاف‌سازی در این حوزه شود.

کمیسیون قضایی و حقوقی به دنبال تجمیع طرح‌ها و لوایح حوزه وکالت است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در کنار این اقدام هر طرح یا لایحه‌ای که مطرح شود نیز در آن تجمیع کرده و به جمع‌بندی واحدی خواهیم رسید، چرا که تعداد 3 طرح و 2لایحه از سوی نمایندگان و قوه قضائیه ارائه شده است که کارگروه تخصصی کمیسیون در حال بررسی آنها است و هر طرحی نیز که بعد از این مرتبط با موضوع وکالت ارائه شود در همین طرح جامع لحاظ می‌کنیم تا بتوانیم قانون جامع در حوزه وکالت داشته باشیم تا هم استقلال وکلا را حفظ کند، هم ایراد و ابهاماتی که در نحوه پذیرش آزمون وکلا، میزان پذیرش و تعرفه‌ها وجود دارد، رفع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet