هدر موبایل
1398/03/23 11:30:07
سرویس استان ها
قوامی در جشنواره ملی فرهنگی و ورزشی عشایر کشور:

۱۱ درصد از جمعیت شهرستان اسفراین را عشایر تشکیل می‌دهند

رئیس فراکسیون عشایری مجلس گفت: حدود یک‌ و نیم درصد جمعیت کشور را عشایر تشکیل می‌دهند اما در شهرستان اسفراین ۱۱ درصد از جمعیت این شهرستان را عشایر تشکیل می‌دهند.
۱۱ درصد از جمعیت شهرستان اسفراین را عشایر تشکیل می‌دهند رئیس فراکسیون عشایری مجلس گفت: حدود یک‌ و نیم درصد جمعیت کشور را عشایر تشکیل می‌دهند اما در شهرستان اسفراین ۱۱ درصد از جمعیت این شهرستان را عشایر تشکیل می‌دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/95582.jpg ۱۱,درصد,از,جمعیت,شهرستان,اسفراین,را,عشایر,تشکیل,می‌دهند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هادی قوامی امروز (پنجشنبه ۲۳ خردادماه) در جشنواره ملی فرهنگی و ورزشی عشایر کشور، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سفر به اسفراین از بزرگان اسفراین در طول تاریخ نام بردند و در طول انقلاب نیز فرماندهان بزرگی در طول دوران دفاع مقدس داشتیم. اسفراین در طول تاریخ نقاط روشن و بزرگی داشته و در طول دوران انقلاب اسلامی نیز همین گونه بوده است‌.

رئیس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حدود یک‌ و نیم درصد جمعیت کشور را عشایر تشکیل می‌دهند اما در شهرستان اسفراین ۱۱ درصد از جمعیت این شهرستان را عشایر تشکیل می‌دهند و نقش کم نظیری در اقتصاد مقاومتی دارند.

امکان کشت زعفران و‌ پسته در اسفراین وجود دارد

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امکان کشت زعفران و پشته در بخش‌هایی از شهرستان وجود دارد البته باید توجه داشت این بخش ها از سال ۱۳۱۶ تاکنون به لحاظ تقسیمات کشوری ارتقا نیافته‌اند. همچنین باید توجه داشت که گازرسانی در روستاهایی مانند کریم آباد علیا و سفلی که در دل کوه هستند، انجام شده است.

وی افزود: با عدم توجه به سد حوزه انتخابیه ، ۲۰ میلیون متر مکعب از سیلاب های امسال را از دست دادیم و مشکلاتی را برای کشاورزان به وجود آورد.

مرکز استان خراسان شمالی به راه آهن متصل شود

قوامی ادامه داد: در صورت ساخت ۱۰ کیلومتر باقیمانده از راه آهن اسفراین ، بخش زیادی از ۳ و نیم میلیون تن باری که در استان خراسان شمالی وجود دارد از این طریق قابل انتقال است. امیدواریم که مرکز استان خراسان شمالی نیز به راه آهن متصل شود.

۴۰۰ قطعه  محصول در کارخانه آذین فورج تولید می‌شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و‌ محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارخانه آذین فورج اسفراین بیش از ۴۰۰ قطعه محصول برای صنایع مختلف کشور تولید می‌کند، بیان کرد: فولاد اسفراین که در دولت مرحوم آیت الله هاشمی شروع شد اکنون محور لوکوموتیو ، ژنراتور و تاسیسات زیردریایی تولید می‌کند.

کارخانه‌ای با ظرفیت ۳۲۰ هزار تن محصولات فولادی به زودی در اسفراین بهره برداری می‌شود.

قوامی گفت: برای یک طرح بخش خصوصی نیز از صندوق توسعه ملی اعتباراتی را جذب کردیم که امسال با ظرفیت ۳۲۰ هزار تن محصولات فولادی به بهره برداری می‌شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet