ایام محرم 1398
1398/03/24 11:04:27
سرویس فرهنگی
فولادگر:

دولت برای اصلاح قانون خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس لایحه فوریت‌دار بفرستد

رئیس کمیسیون اصل۴۴ از دولت خواست برای جلوگیری از فوت زمان، هر چه زودتر لایحه فوریت‌دار اصلاح قانون خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس را به مجلس ارائه کند.
دولت برای اصلاح قانون خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس لایحه فوریت‌دار بفرستد رئیس کمیسیون اصل44 از دولت خواست برای جلوگیری از فوت زمان، هر چه زودتر لایحه فوریت‌دار اصلاح قانون خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس را به مجلس ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108003494859.jpg دولت,برای,اصلاح,قانون,خصوصی‌سازی,استقلال,و,پرسپولیس,لایحه,فوریت‌دار,بفرستد Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره نقد دولت به متن ماده مربوط به خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس گفت:  نقد دولت، دو بخش است؛ برخی ایرادها همچون تعیین تکلیف اموال، حسابرسی بدهی‌ها و قیمت‌گذاری برند به هر روش دیگری که این دو باشگاه باید واگذار شوند، وارد خواهد بود زیرا به هر حال باید تعیین تکلیف اموال، بدهی‌ها و دارایی‌ها، قیمت‌گذاری برند و نشان تجاری، ساماندهی ساختار مالی صورت گیرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: این قسم ایرادها ربطی به قانون مصوب مجلس ندارد زیرا به هر روشی که این کار انجام شود، نیاز به چنین اموری دارد؛ حتی در زمانی که دولت پس از چند سال توقف خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس تصمیم گرفته بود که این دو باشگاه را واگذار کند، گره ماجرا در همین امور بود.

مجلس حساسیتی روی تقدم و تأخر روند واگذاری استقلال و پرسپولیس ندارد

وی ادامه داد: بخش دوم ایرادها به تقدم و توالی امور است؛ آنها می‌گویند اینکه اول به فرابورس برود و کشف قیمت انجام شود، سپس بلوک مدیریتی و فروش سهام عام، شدنی نیست و ادعا داشتند بهتر است در ابتدا قیمت‌گذاری و تعیین تکلیف اموال انجام و مالک مشخص شود، سپس مراحل دیگر همچون بورس انجام شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مجلس از نظر تقدم و تأخر مشکلی ندارد، گفت: ما گفتیم تقدم و تأخر این بحث بر عهده شما؛ اگر هم فکر می‌کنید به اصلاح قانون نیاز است، آن را به صورت لایحه اصلاحی به مجلس تقدیم کنید.

طرح‌های اصلاحی بودجه از سوی شورای نگهبان رد می‌شود

فولادگر با بیان اینکه این کار در قالب طرح شدنی نیست زیرا شورای نگهبان به طرح‌های اصلاحی بودجه ایراد می‌گیرد، افزود: ما معتقد هستیم با همین حکم فعلی امکان خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس وجود دارد و تقدم و تأخر یا روش اجرای آن می‌تواند در قالب آیین‌نامه آورده شود اما اگر هر سه دستگاه دولتی (وزارت ورزش، سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس) معتقد باشند که حتما باید متن حکم بند (ه) تبصره (2) اصلاح شود، آن را در قالب یک لایحه فوریت‌دار به مجلس تقدیم کنند و ما هم همکاری خواهیم کرد تا هرچه زودتر تصویب شود.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل44 قانون اساسی تاکید کرد: این کار باید با فوریت انجام شود زیرا در غیر این صورت امسال نیز از دست خواهد رفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet