خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/08/20 15:34:00
سرویس صحن

قربانی: احمدی‌نژاد حداکثر توان خود را برای اجرای عدالت و توسعه کشور بکار گرفته است

"موسی قربانی"، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احمدی‌نژاد حداکثر توان خود را برای اجرای عدالت و توسعه کشور بکار گرفته است تاکید کرد: بیایید در مقام کمک به دولت و رفع کاستیها براییم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن کامل نطق پیش از دستور نماینده مردم قاینات به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

الحمدلله و صلات علی اولیائه و لعنت‌ علی اعداء

بحمدلله دقیقاً 2 سال پس از اولین سفر استانی دولت به خراسان جنوبی، برای دومین بار جناب آقای احمدی‌نژاد ریاست محترم جمهور و هیأت دولت به استان خراسان جنوبی سفر کردند.

استان خراسان جنوبی بر اساس شاخص های موجود آخرین رتبه‌ها را در زمینه توسعه دارا می‌باشد و در سالهای اخیر که استانی مستقل شده است، تازه مسؤولین متوجه عمق محرومیت استان شده‌اند و با محروم شناختن استان در مقام رفع محرومیت برآمده که سفر استانی دولت اقدامی بارز در این زمینه است. این بار این سفر یک برنامه کاملاً کاری و بدور از تشریفات و همراه با تصمیماتی مبتنی بر رفع نیازهای ضروری استان با هدف از بین بردن محرومیت و اجرای عدالت بود و برای تصمیم‌سازی صحیح اقدامات ذیل در دولت صورت گرفت:

1 ـ جلسات مشترک با مقامات استان و ارائه پیشنهاد به دولت و کارشناسی نهایی در دولت.

2 ـ مشاهده عینی و میدانی شهرستانهای مختلف و ارائه پیشنهادات مبتنی بر خواسته‌های مردم و مسؤولین شهرستان.

3 ـ تشکیل کارگروه‌های استانی از قبیل اشتغال، صنعت و معدن، کشاورزی و مسکن با حضور وزراء و رئیس‌جمهور و مسؤولین استانی و بررسی راههای پیشبرد امور استان در بخشهای یادشده و ارائه پیشنهاد به جلسه دولت.

4 ـ و در نهایت جلسه دولت و اتخاذ تصمیمات نهایی با در نظر گرفتن نیاز استان در حد وسع دولت.

این سفرها همانطور که مقام معظم رهبری نیز مکرراً اشاره‌ فرمودند:‌ "امید مردم است" و استقبال پرشور مردم در این سفر از رئیس‌جمهور و وزراء که به عقیده ناظران باشکوهتر از سفر قبلی بود، دلیل امیدواری و نگرش مثبت مردم است. جمعیت انبوه استقبال کننده در مسیر رئیس‌جمهور که باعث شد فاصله 10 دقیقه‌ای را 90 دقیقه طی کنند و اجتماع عظیم مردم در استادیوم آزادی بیرجند نشانه امیدواری مردم به دولت اصولگرای احمدی‌نژاد است.

اما کسانی که سفرهای استانی دولت را به بهانه‌های مختلف زیر سؤال می‌برند، نگرانی واقعی آنان آنچه می‌گویند نیست. بلکه نگران رابطه عمیق مردم و دولت هستند که چنانچه این رابطه مستحکم شود و دولت بتواند براساس برنامه‌های عدالت‌محور خود خواسته‌های مردم را تحقق بخشد، در اینصورت بسیاری از مدعیان عرصه‌های سیاسی از مردم قطع امید خواهند کرد. اینجاست که به مخالفت با سفرها و جوسازی علیه آن می‌پردازند تا ذهن مردم را از نکات مثبت سفر منحرف کرده و اهداف و اغراض سیاسی خود را طرح ‌نمایند. اینجانب به نمایندگی از مردم شریف و متدین استان خراسان جنوبی از جناب آقای احمدی‌نژاد و وزراء محترم که با تحمل رنج سفر در مقام اجرای عدالت و رفع محرومیت در چهره خسته و تشنه، اما زنده‌دل و امیدوار مردم خراسان جنوبی هستند، صمیمانه تقدیر و تشکر می‌نمایم.

همچنین از مردم خوب، صبور، متدین و شهیدپرور استان در شهرستانهای قائنات، سرایان، فردوس، درمیان، سربیشه، نهبندان و بخصوص اهالی محترم بیرجند که بخوبی از میهمانان خود استقبال کردند و با حضور خود به آنان روحیه خدمت بیشتر بخشیدند، تشکر ویژه و مضاعف دارم.

همکاران عزیز! براساس قانون اساسی بجز آنچه که بر عهده رهبری است، اعمال قوه مجریه از طریق رئیس‌جمهور و وزراء است. پس بیایید به دولت اعتماد کنیم و آنچه برای اداره کشور نیاز دارد از بودجه و قوانین برای او مهیا کنیم ولی وظیفه نظارتی خود را با قوت و قدرت اعمال کنیم.

همه ما بخوبی می‌دانیم احمدی‌نژاد حداکثر توان خود را برای اجرای عدالت و توسعه کشور بکار گرفته است و بارها مقام معظم رهبری بر کاری بودن دولت تأکید کرده‌اند. پس بیایید بجای مخالفت با برنامه‌های دولت در مقام کمک به دولت و رفع کاستیها براییم تا امیدی که در مردم ایجاد شده است و طبق آمار رسمی امید به زندگی در آنان افزایش یافته، به یقین و اعتماد تبدیل شود.

دولت احمدی‌نژاد تمام توان خودش را برای خدمت به مردم ایران اسلامی بکار گرفته و تاکنون نیز ثمرات تلاش ایشان را در عرصه‌های داخلی و خارجی به چشم خود دیده‌ایم. عزت و اقتدار دولت در سفر اخیر به نیویورک امری است که دوست و دشمن به آن اعتراف نموده‌اند. بیایید واقعیتها را کتمان نکنیم و با پشتیبانی از دولت اقتدار ایران اسلامی را پاس بداریم.

از نمایندگان محترم مجلس و همکاران عزیزم انتظار دارم از برنامه‌های عدالت‌محور دولت حمایت کنند تا هرچه سریعتر فاصله زیاد بین استانهای محروم و برخوردار کشور کاهش یابد و آرزوی دیرینه امام امت و رهبری معظم انقلاب تحقق یابد.

در پایان از تلاش برگزارکنندگان جشنواره ملی طلای سرخ، خصوصاً فرماندار محترم و مسؤولین شهرستان قائنات که زحماتی زیادی را برای برگزاری آبرومندانه آن تحمل کرده‌اند، صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم. والسلام‌ علیکم و رحمه‌ الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet