هدر موبایل
1398/03/25 13:56:58
سرویس اجتماعی
کمالی پور با اشاره به اصلاح قانون آئین دادرسی دیوان عدالت اداری تاکید کرد:

افزایش اختیارات دیوان عدالت اداری برای ورود به تخلفات حوزه شهری

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اصلاح قانون آئین دادرسی دیوان عدالت اداری،کارآمدی دیوان را افزایش می‌دهد،گفت: اختیارات دیوان برای ورود به تخلفات حوزه شهری افزایش پیدا می‌کند.
افزایش اختیارات دیوان عدالت اداری برای ورود به تخلفات حوزه شهری نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اصلاح قانون آئین دادرسی دیوان عدالت اداری،کارآمدی دیوان را افزایش می‌دهد،گفت: اختیارات دیوان برای ورود به تخلفات حوزه شهری افزایش پیدا می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106043419397.jpg افزایش,اختیارات,دیوان,عدالت,اداری,برای,ورود,به,تخلفات,حوزه,شهری Icana

یحیی‌کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت‌،در رابطه با طرح اصلاح قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری، گفت: زمان زیادی از تصویب قانون دیوان عدالت اداری می‌گذرد و مشکلات گسترده‌ای از نظر شکلی و ماهیتی در حوزه عملکردی دیوان وجود دارد، بنابراین در طول اصلاح این قانون سعی کردیم تمامی گره‌ها، چالش‌ها و خلاهای قانون دیوان عدالت اداری را به جهت افزایش سرعت، دقت و کوتاه کردن مسیر رسیدگی، برطرف کنیم.

اصلاح قانون آئین دادرسی دیوان عدالت اداری، کارآمدی دیوان را افزایش می‌دهد

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاح قانون آئین دادرسی دیوان عدالت اداری کارآمدی دیوان را افزایش می‌دهد، افزود: ایجاد تغییرات در تعریف عملکردی و نظارتی دادستان دیوان می‌تواند یکی از نوآوری‌های این اصلاح قانون باشد.

مسیر رسیدگی به پرونده‌ها در هیات‌های حل اختلاف با حذف شعب بدوی کوتاه‌تر می‌شود

وی با اشاره به تغییرات ایجاد شده در خصوص مسیر رسیدگی به پرونده‌ها در هیات‌های حل اختلاف شهرستان‌ها، ادامه داد: در اصلاح قانون آئین دادرسی دیوان عدالت اداری مسیر رسیدگی به پرونده‌ها در هیات‌های حل اختلاف با حذف شعب بدوی کوتاه‌تر شده و  تصمیم شعبه تجدید نظر، تصمیمی لازم الاجرا، لازم الرعایه و قطعی خواهد بود. 

افزایش اختیارات دیوان عدالت اداری برای ورود به تخلفات حوزه شهری

این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار کرد: در گذشته صلاحیت‌های دیوان محصور به اموری خاص بود و رسیدگی در بسیاری از زمینه‌ها، مانند شوراهای شهر، روستا، شهرداری‌ها در دامنه شمول صلاحیت‌های دیوان قرار نمی‌گرفتند، از این رو در اصلاح قانون آئین دادرسی دیوان عدالت اداری حتی دانشگاه‌های آزاد، شوراهای شهر، روستا و شهرداری‌ها را به حوزه‌ی صلاحیت دیوان اضافه کرده و دیوان دامنه‌ی شمول گسترده‌تری می‌تواند به تخلفات نهادهای دولتی و نیمه دولتی رسیدگی کند. 

کمالی‌پور با تاکید بر اینکه در اصلاح قانون آیین دادرسی دیوان عدالت اداری به چارت تشکیلاتی دیوان عدالت نیز توجه شده است، افزود: در آراء هیات عمومی دیوان و در تصمیماتی که دیوان به عنوان وحدت رویه می‌گیرد نیز تغییراتی ایجاد شده است.

اتمام بررسی طرح اصلاح قانون آیین دادرسی دیوان عدالت اداری تا هفته آینده 

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: در مدت اجرایی شدن و عمل کردن به قانون فعلی دیوان عدالت اداری هر محلی که با چالش، خلا یا مانعی روبرو بودیم را با استفاده از نظر خود کارشناسان دیوان عدالت برطرف کردیم. امیدواریم بررسی‌ اصلاحات را تا هفته‌ی آینده به پایان رسانده و برای تصویب به صحن علنی مجلس  بفرستیم، بی تردید تصویب این قانون می‌تواند در رسیدگی به مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف راهگشا باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet