خبرگزاری خانه ملت

شهادت امام حسن عسکری
1398/03/26 10:28:00
سرویس اجتماعی
فلاحتی:

شاه کلید اقتصاد مقاومتی، خودکفایی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: شاه کلید اقتصاد مقاومتی در توصیه‌های مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی، خودکفایی است.
شاه کلید اقتصاد مقاومتی، خودکفایی است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: شاه کلید اقتصاد مقاومتی در توصیه‌های مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی، خودکفایی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105948399313.jpg شاه,کلید,اقتصاد,مقاومتی،,خودکفایی,است Icana

فرهاد فلاحتی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانات و توصیه‌های مقام معظم رهبری مبنی بر خودکفایی و حمایت از جوانان گفت: شاه کلید اقتصاد مقاومتی در توصیه‌های مقام معظم رهبری است یعنی اگر بگوییم که کلید طلایی اقتصاد مقاومتی چیست باید گفت که خودکفایی است. موضوعی که از بدو پیروزی انقلاب درباره آن صحبت شده، برنامه‌ریزی و کار شده این است که وابستگی کشور را از کشورهای دیگر به حداقل برسانیم به ویژه وابستگی‌های اساسی و اصولی را باید کم کنیم.

در حوزه دانش و فناوری‌های روز به دلیل ضعف در برنامه‌ریزی و پیگیری‌هایی که دولت‌ها داشتندعقب ماندیم

باید بر خودکفایی معیشت و رفاه مردم تمرکز کرد

نماینده مردم قائنات در مجلس افزود: اولین کار این است که باید بر روی خودکفایی در معیشت و رفاه مردم در حوزه‌هایی که نیازمندی‌های ضروری است، تمرکز کنیم یعنی بحث‌های درمانی و دارویی همیشه جزء اولویت‌های اول کشور بوده و اکنون نیز است و در این قضیه بسیار پیشرفت کردیم به‌طوری‌که زمانی پزشک را از هند و بنگلادش وارد می‌کردیم و نیروهای متخصص اندکی داشتیم و در مناطق محروم نیز متخصصان ایرانی را نمی‌توانستیم پیدا کنیم اما درحال‌حاضر در این زمینه به حد کافی به خودکفایی رسیدیم.

وی ادامه داد: در برخی از ارقام و مباحث به ویژه در مسائل دانش و فناوری‌های روز در برخی از حوزه‌ها به دلیل ضعف در برنامه‌ریزی و پیگیری‌هایی که دولت‌ها داشتندعقب ماندیم و نگاه رهبری ناظر بر خودکفایی در این حوزه‌ها از جمله مباحث  روتین جامعه مثل کشاورزی و فناوری‌های روز است.

در کتب علوم انسانی معمولا مترجم هستیم

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در علم روز هنوز وارد کننده هستیم، تصریح کرد: در حوزه علوم انسانی و کتب علوم انسانی معمولا مترجم هستیم و بخشی از این موضوع این است که اگر در پیشینه تاریخی و فرهنگی ورود کنیم می‌بینیم که به خودکفایی رسیدیم و صادرات اندیشه داشته و داریم.

وابسته نبودن به نفت از مهمترین مسائل خودکفایی است

وی اظهار داشت: در حوزه اقتصادی نیز نیاز به این قضیه وجود دارد و به نظر می‌رسد که یکی از مباحث عمده‌ای که در فرمایشات مقام معظم رهبری تکرار دارد، وابسته نبودن اقتصاد کشور به نفت است و این یکی از مهمترین مسائل خودکفایی است یعنی بودجه کشور را بدون نفت تامین کنیم نه اینکه صادرات نفت را صفر کنیم، بلکه سفره کشور منهای نفت بچرخد و نفت برای توسعه زیرساخت‌های کشور باشد؛ این مهمترین خودکفایی است که باید در این قضیه ورود کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: مجلس کارهای خود را شروع کرده و مرکز پژوهش‌ها کارهایی را به نمایندگان  ارائه دادند و در برنامه سند توسعه نیز وجود دارد و در بودجه سال 99 باید خود را بهتر نشان دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet