هدر موبایل
1398/03/26 17:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سیاوشی مطرح کرد؛

لزوم بازگشت جامعه ایران به هویت ایرانی اسلامی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بازگشت به هویت ایرانی اسلامی را مهم ترین اولویت در مسائل فرهنگی دانست و گفت: این کار نیازمند دستورالعمل قرن بیست و یکم است.
لزوم بازگشت جامعه ایران به هویت ایرانی اسلامی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بازگشت به هویت ایرانی اسلامی را مهم ترین اولویت در مسائل فرهنگی دانست و گفت: این کار نیازمند دستورالعمل قرن بیست و یکم است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106818824084.jpg لزوم,بازگشت,جامعه,ایران,به,هویت,ایرانی,اسلامی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، طیبه سیاوشی شاه عنایتی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران از ابتدای شکل گیری یک انقلاب فرهنگی بوده و هست اما متاسفانه توجه ویژه ای به مسائل فرهنگی در طول این چهل سال نشده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به عوامل موثر در این امر گفت: اولویت و شعارها در برنامه ریزی، بودجه و سیاست گذاری ها در حد سند چشم انداز باقی مانده و در نتیجه تاثیری بر جامعه نگذاشته بگونه ای که فاصله بین نسل ها هر روز بیشتر می شود.

این نماینده مجلس با انتقاد از کم کاری مسئولان سیستم آموزشی و مراجع فرهنگی در این حوزه اظهار داشت: در طول این چهار دهه تلاش هایی در جهت تقویت فرهنگ ملی و اسلامی انجام شده اما متاسفانه در حد حرف و تأکید بوده است.

سیاوشی تصریح کرد: بنده طی سه سال مسئولیت در مجلس، هر بار که مسائل فرهنگی مطرح می شد عده ای اولویت را به مسائل اقتصادی می دادند کما اینکه در طی 40 سال بعد از انقلاب نیز بیشتر به مسائل اقتصادی پرداخته شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه، بازگشت به هویت ایرانی اسلامی را مهم ترین موضوع و اولویت در مسائل فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: البته این کار با توجه به پدیده جهانی شدن کار آسانی نیست و نیازمند دستورالعمل قرن بیست و یکم است ضمن اینکه رویکرد ما در مقابله با تهاجم فرهنگی غالبا سخت افزاری است درحالیکه تهاجم فرهنگی مقوله ای نرم افزاری است.

این مقام مسئول تصریح کرد: برآیند ما در کمیسیون فرهنگی فارغ از اینکه متعلق به چه جناحی هستیم این است که تهاجم فرهنگی اتفاق افتاده اما شیوه ها و راه های پیشنهادی ما کاملاً متفاوت است که این می تواند آسیب رسان و یا پیش برنده باشد. متاسفانه ما تاثیر مثبتی از دوره های قبلی مجلس در این حوزه ندیدیم.

سیاوشی با انتقاد از ضعف آموزشی در آموزش هویت سازی بیان داشت: معرفی نمادها و سمبل های ملی و فرهنگ اسلامی ایرانی به کودکان در مدارس ضروری است اما متاسفانه برنامه ریزی ها از لوازم تحریر گرفته تا بازی ها و حتی در صدا و سیما در جهتی است که کودک جذب بازی های جهانی می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet