هدر موبایل
1398/03/27 06:28:00
سرویس فرهنگی
کریمی قدوسی با انتقاد از فقدان سرمایه گذاری کافی دولت‌ها در حوزه فرهنگ گفت:

تفکر غرب‌گرا به دنبال برداشتن حجاب از سر زنان است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متاسفانه دولت‌ها خود را موظف نمی‌دانند که در زمینه حجاب و فرهنگ سرمایه‌گذاری کنند و مبانی فرهنگی اصیل خانواده‌ها را گسترش دهند.
تفکر غرب‌گرا به دنبال برداشتن حجاب از سر زنان است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متاسفانه دولت‌ها خود را موظف نمی‌دانند که در زمینه حجاب و فرهنگ سرمایه‌گذاری کنند و مبانی فرهنگی اصیل خانواده‌ها را گسترش دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903100359753789.jpg تفکر,غرب‌گرا,به,دنبال,برداشتن,حجاب,از,سر,زنان,است Icana

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به فاصله بین فرهنگ رسمی و فرهنگ عمومی در جامعه گفت: موضوع فرهنگ گرچه از لحاظ اهمیت در جایگاه اول قرار دارد اما توصیه مقام معظم رهبری به دولت و مسئولان نظام این بود که اقتصاد کاری بسیار مهم است و بسیاری از مشکلات در حوزه فرهنگ با اقتصاد برطرف می‌شود.

استحاله فرهنگی یکی از 5 خواسته تفکر نفوذ در بدنه جمهوری اسلامی است

تفکر غرب‌گرا به دنبال برداشتن حجاب از سر زنان است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس با توجه به مسائلی از جمله اتفاقاتی که در مدارس افتاد، سد لفور و بی‌حجابی‌هایی که اخیرا شاهد آن هستیم، ادامه داد: بنده بارها به صراحت مبتنی بر سند گفتم که استحاله فرهنگی یکی از 5 خواسته تفکر نفوذ در بدنه جمهوری اسلامی است یا به تعبیری دیگر تفکر غرب‌گرا  5خواسته اساسی از نظام جمهوری اسلامی دارد که یکی از خواسته‌های آن به طور مشخص در بحث حجاب متمرکز است.

وی ادامه داد: خواسته چهارم تفکر غرب‌گرا این است که باید قوانین، الزامات و پوشش زن را در ایران بردارید و این یعنی دموکراسی که زنان هر جور که دلشان می‌خواهد بیرون بیایند. خواسته اول حذف ولایت فقیه، خواسته دوم حذف سپاه از قانون اساسی، خواسته سوم حذف نظارت استصوابی شورای نگهبان، خواسته چهارم بحث حجاب و خواسته پنجم نیز شناسایی اسرائیل به طور رسمی است؛ بنابراین تمام اقداماتی که در دانشگاه تهران و دیگر جاها صورت می‌گیرد، یک ریشه آن به سفارت خبیث انگلیس و هدایت رسانه‌های ضد انقلاب برمی‌گردد.

ایران از لحاظ مباحث فرهنگی و دینی بسیار قوی است

کریمی قدوسی اظهار داشت: آدم‌هایی را پیدا می‌کنند و با نظر فرهنگی جلو می‌فرستند، درحالیکه ایران از لحاظ مباحث دینی، فرهنگی و مذهبی انقدر اصالت قوی دارد که جامعه بانوان ما پی می‌برند حال اینکه 10 یا 20 نفر هنجارشکنی می‌کنند خیلی باعث تشویش و اضطراب ما نمی‌شود؛ گرچه با همین معضلات نیز باید به روش منطقی و فرهنگی برخورد شود و در جاهایی اقدامات امنیتی باید صورت گیرد تا امنیت ملت حفظ شود چراکه امنیت مردم به جان نیست بلکه به اعتقاد و فرهنگ است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شأن دولت، نظام، قوه قضاییه و مجلس حفاظت از امنیت، اقتصاد و فرهنگ مردم است، تصریح کرد: البته اقدامات مختلفی از سوی دستگاه‌ها صورت گرفته و جای تشکر دارد که به موقع اقدام کردند و قطعا هیچ نتیجه‌ای از این نوع تخریب‌های فرهنگی نمی‌گیرند.

فرهنگ حجاب جاذبه جهانی پیدا کرده است

وی افزود: فرهنگ حجاب در اسلام به حدی قوی است که امروز جاذبه جهانی پیدا کرده است به‌طوری‌که در کشورهای اروپایی به این نتیجه می‌رسند که برای حفظ قوام خانواده و مسائل اجتماعی باید رعایت حدود در این مسائل داشته باشند و آمارهای تکان دهنده‌ای را از انگلیس، کشورهای اروپایی و آمریکایی در فرو ریختن شاکله فرهنگی‌شان شنیدیم و اضطرابی که در غرب و خانواده‌ها وجود دارد نتیجه متلاشی شدن شجره طیبه خانواده‌ها است به‌طوری‌که ازدواج‌های سفید در آنجا فاجعه است و غرب را همین فاجعه فرهنگی به زمین می‌زند چراکه در مسائل اقتصادی و فرهنگی مشکلی ندارند.

متاسفانه دولت‌ها خود را موظف نمی‌دانند که در زمینه حجاب سرمایه‌گذاری کنند و مبانی فرهنگی اصیل خانواده‌ها را گسترش دهند

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید آنچه را که داریم خوب عرضه کنیم و بخش‌های فرهنگی مثل حوزه و علما همیشه درباره حجاب سخن گفته‌اند، گفت: متاسفانه دولت‌ها خود را موظف نمی‌دانند که در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند و مبانی فرهنگی اصیل خانواده‌ها را گسترش دهند. در سفر به برخی از کشورها و بازدید از موزه‌ها دیدیم که فرهنگ حجاب در تمام دنیا دارای شأن و جایگاه بوده و فیلم‌های مستند جنگ جهانی دوم را که نگاه می‌کنیم می‌بینیم که در اروپا 90 درصد زن‌ها در آن زمان حجاب داشتند و این نظام لیبرال دموکراسی و سرمایه‌داری است که خواسته اینها را برای رسیدن به اهداف شوم اقتصادی تخریب کند.

مزیت برتر ملت ایران در دنیا مزیت دین و آموزه‌های دینی است

وی اظهار داشت: مجالس و دولت‌های جمهوری اسلامی کم کاری کردند به‌طوری‌که امثال بحث حجاب و مبانی فرهنگی فراوانی داریم و مزیت برتر ملت ایران در دنیا همین مزیت دین و آموزه‌های دینی است. در طی سفرهایی که در دنیا داشتم به این موضوع فکر می‌کردم که چه چیزی ما داریم که آنها ندارند و بالعکس و فهمیدم که تنها مزیت ایران، دین و ارزش‌های فرهنگی است که آنها ندارند، به شدت به آن محتاج هستند و به دنبال آن می‌گردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: چنانچه این مزایا در اختیار دیگر کشورها بود، به خوبی از آن استفاده می‌کردند اما اطلاع ندارند البته دنیا به تدریج به این سمت می‌آید؛ مسائل فرهنگی و بحث حجاب خصلتی است که در تمام دولت‌ها دیده‌ام و این مباحث شیرین و منطقی همیشه در دسترس است که باید جبران شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet