هدر موبایل
1398/03/26 13:11:39
سرویس سیاسی
ادیانی با اشاره به استعفای وزرای دولت دوازدهم:

خوب و بد دولت روحانی پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود/ مردم دیگر تَکرار آن شخص را تکرار نمی‌کنند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: عدم کفایت فردی و عدم هماهنگی در دولت دوازدهم منجر به استعفای برخی وزرا شده است و در کل عملکرد این دولت پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود.
خوب و بد دولت روحانی پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود/ مردم دیگر تَکرار آن شخص را تکرار نمی‌کنند عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: عدم کفایت فردی و عدم هماهنگی در دولت دوازدهم منجر به استعفای برخی وزرا شده است و در کل عملکرد این دولت پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108053087504.jpg خوب,و,بد,دولت,روحانی,پای,اصلاح‌طلبان,نوشته,می‌شود/,مردم,دیگر,تَکرار,آن,شخص,را,تکرار,نمی‌کنند Icana

علی ادیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به استعفا و تغییر و تحولات وزرای دولت دوازدهم، اظهار داشت: از چند جهت می‌توان استعفای وزرای دولت را بررسی کرد و مورد توجه قرار داد. ابتدا باید توجه داشت که وقتی قانون ظرفیت استعفای وزرا یا استیضاح را دیده، نشان می‌دهد استعفا دادن وزرا اشکالی ندارد اما کیفیت و چگونگی استعفای وزرا محل توجه است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر اعضای هیات دولت بتوانند متحد و هم قسم تا پایان دولت در کنار یکدیگر قرار بگیرند و کار را پیش ببرند یک حُسن است، وقتی اینچنین نباشد نشان می‌دهد که کابینه دارای نقاط منفی است.

علت استعفای وزرای دولت کابینه حسن روحانی چه بوده است؟

وی با بیان اینکه متاسفانه در دولت یازدهم این نقیصه روز به روز برجسته‌تر می‌شود که دلایلی دارد، افزود: استعفای وزرا نشان می‌دهد، این وزرا اصلا توان تصدی این سمت‌ها را نداشته‌اند.

ادیانی ادامه داد: از طرف دیگر ممکن است استعفای وزرا اعتراض به عدم هماهنگی در دولت و عدم همراهی کابینه با وزیر مستعفی برای تحقق برنامه‌ها و وعده‌های او باشد، وجه دیگر این است که امکان دارد، رئیس جمهور فردی توانمند تر از وزیر فعلی پیدا کرده و تمایل دارد کارها را با فرد جدید پیش ببرد.

عدم کفایت فردی و عدم هماهنگی در دولت منجر به استعفای برخی وزرا شد

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی گفت: اتفاقاتی که در کابینه رخ داد، دو وجه دارد یا عدم کفایت فردی بود یا عدم وجود نظم و هماهنگی رئیس جمهور با وزرای مستعفی را نشان می‌دهد.

وی افزود: برابر قانون اساسی همه افراد کابینه و اعضای هیات وزیران، مسئولیت تضامنی دارند و مسئولیت آن‌ها مشترک است.

همه احزاب اصلاح طلب سر و ته یک کرباس هستند

ادیانی در پاسخ به این سوال که تاکنون هرکدام از وزرا که رفته‌اند جانشین آن‌ها از حزب اعتدال و توسعه آمده است، اظهار داشت: موضوع قابل توجه این است که بِرَند این دولت به نام اصلاحات است، اگر خیری از 2 دولت آقای روحانی برخاسته طبیعتا مردم قضاوت خواهند کرد و خیرش به این جریان سیاسی می‌رسد و اگر خدماتی صورت نگرفته مسئولان این دولت و حامیان آن‌ها باید پاسخگو باشند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اینکه اعضای انتخاب شده در هیات دولت از حزب اعتدال توسعه، حزب مشارکت، مجمع روحانیون مبارز، کارگزاران، بازماندگان ستاد میرحسین موسوی یا هر حزب دیگری باشند، مردم همه آن‌ها را یکی می‌دانند و همه سر و ته یک کرباس هستند و این جریان باید پاسخگو به عملکرد خود باشد.

اگر دولت کاشته‌ای نداشته باشد، مردم دولتمردان را درو می‌کنند

وی افزود: اگر این دولت کاشته‌ای داشته باشند، درو خواهند کرد و اگر نه، مردم آن‌ها را درو می کنند. این شرایط برای همه جریان‌های سیاسی است.

رای مردم به 170 نماینده لیست امید به معنای نه به اصولگرایان بود

ادیانی ادامه داد: احمدی نژاد در 3 سال آخر دولت خود کارهایی را انجام داده که افکار عمومی نسبت به او زوایه گرفته و چوب اقدامات وی را جریان اصولگرا در انتخابات دولت دهم و یازدهم و انتخابات مجلس دهم خورده است. به بیان دیگر حدود 170 نفری که از لیست امید به  مجلس دهم آمدند به معنای نه به اصولگرایان بود که این شرایط نتیجه عملکرد احمدی نژاد بود.

مردم دیگر تَکرار را تِکرار نمی‌کنند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احمدی‌نژاد مشی خاص خود را داشت، بیان کرد: دود عملکرد رئیس جمهور سابق به چشم اصولگریان رفت و حتی در شورای شهر تهران نیز اصلاح طلبان یک جا پیروز شدند. منظور این است که مردم احمدی نژاد و اصولگرایان را جدا نکردند و اکنون نیز اصلاح طلبان و روحانی را نیز تفکیک نمی‌کنند.

وی افزود: همان کسی که تَکرار می‌کرد، اگر صد بار دیگر هم تِکرار کند، مردم تَکرار او را تِکرار نمی‌کنند. مردم همه این‌ها را در قالب جریان اصلاح طلب می‌شناسند.

دولت روحانی کاکلش به نام اصلاح‌طلبان گره خورده است

ادیانی با بیان اینکه مردم فیلترینگ هستند و مسئولان را پایش می‌کنند، ادامه داد: به همین دلیل - به تعبیر حضرت امام میزان - رای ملت است زیرا با هیچ کس عقد اخوت نبسته اند. مردم نه با اصولگرا، نه با سوسولگرا، نه با اصلاح طلب، نه با مصلح‌طلب، نه با منفعت طلب، نه با اعتدال نه با ابتذال، با هیچ کس عقد اخوت نبسته‌اند مردم عملگرا هستند و غالبا عملکرد‌ها را می‌بینند، غالب قضاوت ها به نوع عملکردها بر می‌گردد.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی گفت: چه بسا نهادی یا نماینده‌ای که عملکرد خوبی دارد اما مردم مطلع نیستند که نشان می‌دهد عدم اطلاع رسانی داریم اما در کل مردم به سمتی می روند که امید دارند مشکلات را حل کند. مردم آن‌هایی که غلط زیادی دارند و غلط زیادی نوشته اند را قبول ندارند، این دولت کاکلش به نام اصلاح طلبان گره خورده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet