هدر اصلی
1398/03/26 10:45:06
سرویس اجتماعی
پاپی‌زاده :

جنگل‌ها در فقر مطلق تجهیزات می‌سوزند

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه مهار آتش‌‎سوزی در ارتفاعات بدون استفاده از بالگرد و تجهیزات مدرن امکان پذیر نیست، گفت: جنگل‌ها در فقر مطلق تجهیزات می‌سوزند.
جنگل‌ها در فقر مطلق تجهیزات می‌سوزند نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه مهار آتش‌‎سوزی در ارتفاعات بدون استفاده از بالگرد و تجهیزات مدرن امکان پذیر نیست، گفت: جنگل‌ها در فقر مطلق تجهیزات می‌سوزند. https://cdn.icana.ir/d/019/47756.jpg جنگل‌ها,در,فقر,مطلق,تجهیزات,می‌سوزند Icana

عباس پاپی زاده  در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،در رابطه با آتش‌سوزی‌های گسترده در مراتع و جنگل‌های کشور، گفت: حجم بالای بارش‌ها سبب شد تا پوشش گیاهی غنی  و متراکمی را در سطح مراتع استان شاهد باشیم که همین پوشش گیاهی گسترده رفته رفته با گرم شدن هوا و شروع فصل گرما خطر بروز آتش‌سوزی را افزایش داده و گیاهان خشک با کوچک‌ترین جرقه‌ای می‌توانند خسارات بالایی را به همراه داشته باشند.

ضرورت استفاده از بالگرد و تجهیزات مدرن برای مهار آتش‌سوزی‌ جنگل‌ها 

 نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نبود تجهیزات و نیروی‌محیط‌بان کافی در سازمان حفاظت از محیط زیست و سازمان جنگل‌ها مانع مهار سریع و به موقع آتش سوزی‌های گسترده میشود، افزود: مناطق کوهستانی زاگرس، بسیار صعب العبور بوده و اماکن حضور در مناطق تحت حریق وجود ندارد، از طرفی در این مناطق استفاده از وسایل معمول مانند کپسول و ماشین آتش‌نشانی به راحتی امکان پذیر نیست و باید از هواپیما و بالگرد‌های آب‌پاش برای مهار حریق استفاده کنیم که به هیچ عنوان در دست‌رس نیستند.  


برخی از آتش‌سوزی‌ها عمدی است/ لزوم تجهیز سازمان محیط زیست به یگان‌های پهبادی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مهار آتش سوزی در ارتفاعات و مناطق صعب‌العبور نیازمند تجهیزات مناسب و مدرن است که متاسفانه به آن دسترسی نداریم، از این رو همه دوستداران محیط زیست به ناچار مجبور هستند نظاره‌گر سوختن درختان و سرمایه‌های کشورشان باشند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه برخی از آتش سوزی‌ها کاملاً عمدی است، خاطر نشان کرد: این اتفاقات به دلیل نظارت ضعیف دستگاه‌های متولی است. بی تردید اگر سازمان محیط زیست و سازمان جنگل‌ها به یگان‌های پهبادی مجهز شود، تمامی آتش‌سوزی‌های عمدی و غیر عمدی در مناطق مختلف کشور به ویژه ارتفاعات را می‌تواند، مهار کند. اما متاسفانه در فقر مطلق تجهیزات و امکانات قرار داریم و هر ساله در فصول گرم باید شاهد سوخته شدن سرمایه‌های کشورمان باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet